wtorek, 19 maja 2015 17:05

Dni Niechanowa z seniorami

  Materiał nadesłany

W minionym tygodniu w Niechanowie odbyło się II spotkanie z seniorami gminy, inaugurujące główne obchody tegorocznych Dni Niechanowa.

Pomysłodawcami jest Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Urzędem Gminy. Zaproszonych gości powitał wójt gminy Eugeniusz Zamiar i Grażyna Kozanecka przewodnicząca SRZN.

Wszyscy wspólnie podkreślili znaczenie roli seniorów, dziękując za ich dorobek życiowy, przekazaną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w rozkwit  Małej Ojczyzny. Spotkanie wzbogacił swoim przesłaniem ks. kan. Andrzej Ziółkowski, podkreślając ważne posłannictwo Seniorów w rodzinie. Program artystyczny przedstawiła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej z Niechanowa pod kierunkiem Ewy Ostach. Było to przedstawienie pt. "Kopciuszek" w ramach realizowanego projektu "Z PZU po lekcjach".

Gościnnie już po raz drugi na zaproszenie Grażyny, wystąpiła  Grupa Teatralna "Baj" z Dopiewa, ze sztuką "Mąż umarł, ale już mu lepiej" w reżyserii Piotra Witonia. Zamordowany i wracający do życia mąż, czyli zaskakujące sytuacje, dowcipne dialogi i satyrycznie nakreślone postaci – tak krótko można podsumować sztukę, która do łez rozbawiła publiczność. Nie mogło również zabraknąć bardzo udanego i ciepło odebranego występu zespołu "Róża" z Niechanowa, pod opieką Krystyny Typańskiej i Jana Rumianowskiego. Niechanowscy seniorzy śpiewali i bawili się do późnych godzin.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane