niedziela, 17 maja 2015 08:45

Z włoskim akcentem

 

Melodyjnie zakończył się Dzień Włoski, organizowany w ramach Dni Gniezna. Przed gnieźnianami wystąpił Matteo Mazzucca.

Dzień Włoski rozpoczął się od parady, która przeszła ulicami Gniezna (zobacz też: Gniezno we włoskiej atmosferze). Przez cały dzień uczestnicy i goście wydarzenia, mieli okazję zakupić włoskie oraz lokalne produkty, rozstawione na gnieźnieńskim Rynku. Całej imprezie towarzyszyły komentarze wyjątkowego duetu Grzegorza Buczkowskiego i Enrico Buscema, który na tę okazję przyjechał do Gniezna z Warszawy. Sposób prowadzenia, żartobliwy ton oraz ilość atrakcji dla mieszkańców sprawiły, że przyciągnęło to sporo zainteresowanych wydarzeniem.

Pod koniec "włoskiej" części drugiego Dnia Gniezna, przed gnieźnianami wystąpił Matteo Mazzucca, który wraz z zespołem wykonał kilkanaście popularnych utworów, często znanych polskiej publiczności. Mimo niezbyt pomyślnej popołudniowej pogody, przed sceną zgromadziła się pewna liczba mieszkańców. Wszyscy jednak chętnie angażowali się we wspólny śpiew, a jak można było zauważyć, Mazzucca swoją łamaną polszczyzną potrafił trafić do publiczności. Pod koniec dołączył do niego także Enrico Buscema, który nie potrafił odpuścić sobie okazji zaśpiewania wraz z artystą, co zresztą wyszło im bardzo energicznie i interesująco. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane