sobota, 25 kwietnia 2015 12:10

„Kandydat musi robić to, co mówi”

 

Kampania wyborcza na prezydenta RP zaczyna powoli nabierać tempa. W miniony piątek do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcał Krzysztof Ostrowski.

Zdaniem radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, kandydat Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje pozytywne zmiany w polskiej polityce: - Jest to kandydat, który daje nadzieję na to, że w tym kraju zacznie dziać się dobrze, że młodzież nie będzie z tego kraju wyjeżdżała, że będzie praca, ze staniemy się narodem, który będzie szanował słabszych i będzie mówił to co myśli i robił co mówi, co w przypadku pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, zakrawa na kpinę - twierdzi Krzysztof Ostrowski. Jego zdaniem, treści zawarte na rozdawanych ulotkach, najlepiej obrazują ostatnią kadencję urzędującego prezydenta

Radny spotkał się z gnieźnianami na Targowisku: - Postanowiłem sporo czasu poświęcić na rozmowy z mieszkańcami i próbę ich przekonania w takiej rozmowie twarzą w twarz, że warto zaryzykować i pójść oddać głos na kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Przyznam, że rozmowy są ciężkie, ludzie są zniechęceni, nie chcą iść na wybory, że wszyscy byli, wszyscy kradną. Ja mówię, że jeżeli nie zainteresują się tym, że mamy dobrego kandydata i nie zapoznają się z programem wyborczym, to nic nie zmienimy. Apatia i zniechęcenie nie jest żadną metodą do zmian - twierdzi Krzysztof Ostrowski.

Jak mówił radny na spotkaniu z dziennikarzami w trakcie akcji, działalność obecnego prezydenta nie służy Polsce dobrze i powinno się dążyć do zmian za wszelką cenę. 

24 komentarzy

 • Link do komentarza KUKIZ-bus poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:52 napisane przez KUKIZ-bus

  @Arek lat 32 - http://www.gniezno24.com/component/k2/item/3764-kandydat-musi-robic-to-co-mowi#comment17097

  Pamiętam, jak w sierpniu 1968 roku spora grupa mieszkańców mojego sztetł - z powodu nastawienia wywołanego przez komunistycznych nacjonalistów w rządzie PRL po wojnie izraelsko-arabskiej - odprowadzała na dworzec swoich sąsiadów Żydów z ich synami i córkami, którzy chodzili do tej samej szkoły, co ich syn córki i synowie. Większość emigrowała do Szwecji. W połowie lat 70. XX w. rodzina mojego kolegi spod Brodnicy zostawiła za grosze dom i gospodarstwo jakimś warszawiakom i wyjechała do RFN.
  Oni wcale nie musieli wyjeżdżać, im się całkiem dobrze i całkiem biednie żyło w Polsce, wśród swoich. Oni chcieli już wyjechać, bo do biednego życia w zabiedzonych miasteczkach doszedł jeszcze taki umysłowy zaduch, jakiego już dzisiaj nikt nie pamięta. Np. zakaz nauki niemieckiego w szkole na terenach, gdzie mieszkała społeczność mazurska czy śląska, albo domiary o wartości rocznej pensji do żydowskiego sklepiku 4x4 m z mąką i marmoladą. Albo powszechna szpiegomania, każdy kto miał rodzinę na zachodzie, był wrogiem i szpiegiem.

  Ale ten dzisiejszy zaduch też jest nie do zniesienia. Gomułka i Moczar czuliby się dziś naprawdę w swoim towarzystwie. Szczególnie w takich niewietrzonych pipidówach.

 • Link do komentarza KUKIZ-bus poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:28 napisane przez KUKIZ-bus

  Kiedyś naprawdę ostatni zgasi światło i pozostanie sama ciemnota.

 • Link do komentarza szperacz poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:58 napisane przez szperacz

  Myślę, ze jak niektórzy czytelnicy przeczytają ten artykuł, to skutecznie wyleczą się z glosowania na komorowskiego i ekipę PO. http://niezalezna.pl/66465-polskie-nazwiska-w-aferze-banku-hsbc-konto-miala-tez-firma-mariusza-waltera-tworcy-tvn

 • Link do komentarza Emeryt poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:17 napisane przez Emeryt

  Do pana, który zaprasza Ostrowskiego na dworzec> proszę Pana, ma Pan rację, ale Ostrowski dobrze widzi, co się dzieje za rządów PO i dzisiaj media centralne podają, cytuję:"Może paść emigracyjny rekord. Jeszcze w 2015 roku chce opuścić Polskę 1,275 mln obywateli - wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków" z marca 2015 r. - informuje "Metro". W ten sposób liczba polskich emigrantów wzrosłaby do rekordowych 3 mln.Wśród powodów, dla których planujemy wyjazd, są: wyższy standard życia - 44 proc., większe perspektywy rozwoju zawodowego - 37 proc., brak odpowiedniej pracy w Polsce - 37 proc., możliwość podróżowania i zwiedzania świata - 35 proc., lepsza służba zdrowa - 29 proc. "
  To dlatego proszę Pana należy tę platformianą ekipę zmieść z rządu i z pałacu prezydenckiego, bo oni nawet wstydu nie mają za takie postępowanie w stosunku do ludzi młodych i wykształconych.

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:07 napisane przez senior

  Panie Arek, dlatego, ze pan Ostrowski, ale przede wszystkim pan Duda widzi, co się dzieje z młodymi Polakami w Polsce, dlaczego najlepszy "narybek" musi opuszczac kraj, bo tak rządzi od 9 lat Platforma Obywatelska, to się sprzeciwia takiemu stanowi rzeczy i nie musi przychodzić oglądać wyjeżdżających, bo wie doskonale, ze tak być nie powinno! I dlatego i on i wszyscy, ktorzy popierają Dudę sprzeciwiają się takiej polityce i proszą o poparcie tej własnie kandydatury, za którą ani Pan ani my nie będziemy się musieli wstydzic, jak za obecnego prezydenta, a takze może umożliwi to odsunięcie tej skompromitowanej ekipy w jesiennych wyborach. A czy pan głosował w Gnieźnie na pana Budasza? To niech Pan go zapyta, dlaczego pana Kowalskiego, który 1 listopada nabiera pełnych praw emerytalnych i na pewno wysokiej emerytury( zatrudnił na kolejne dwa lata na stołku przezesa TBS? To jest lokalny kolejny skandal Platformy Obywatelskiej i nadszedł czas, zeby Pan i Pana koledzy powiedzieli DOŚĆ takiej polityce. Bo PO rozdaje synekury tylko swoim i jak Pan widzi, za poparcie Budasz odpłaca Kowalskiemu publicznymi pieniędzmi.

 • Link do komentarza Arek lat 32 poniedziałek, 27 kwietnia 2015 08:03 napisane przez Arek lat 32

  Panie Ostrowski, jak chce pan próbować mnie przekonywać to proszę próbować 29.04.2015 o godz. 15/30 dworzec PKS autobus Polonia Transport kierunek Londyn , spotka mnie pan z całą rodziną i walizkami . Nie gwarantuję niczego bo mieszkanie już sprzedaliśmy.

 • Link do komentarza z gminy niedziela, 26 kwietnia 2015 23:54 napisane przez z gminy

  Kompetencje pana Makohońskiego nie podlegają zadnej dyskusji. Tylko prostak i zazdrośnik może je podważać. Znam tego pana i wiem, ze byłby bardzo dobrym wójtem gminy Gniezno i szkoda, że nim nie został. Polacy lubią stagnację i wiochę w ujemnym słowa tego znaczeniu. Gmina Gniezno mogła się ożywić, nabrać nowego ducha, młodości i rozwoju, to wyborcy wybrali wiejskie świetlice i święty spokój. A szkoda, naprawdę wielka szkoda.

 • Link do komentarza aaa niedziela, 26 kwietnia 2015 23:12 napisane przez aaa

  "Przyznam, że rozmowy są ciężkie, ludzie są zniechęceni, nie chcą iść na wybory, że wszyscy byli, wszyscy kradną. " -no właśnie - ile razy można nabierać ludzi na obietnice świetlanej przyszłości. Na taką opinię politycy sobie zapracowali i jest ona- jak dotąd- uzasadniona. PiS owi dobrze w opozycji i potrzebuje PO, tak jak PO potrzebuje PiSu. Obie partie to partie systemowe, różnią się jedynie co do kandydatów na poszczególne stanowiska. A w Starostwie, to nawet i tym nie za bardzo.

 • Link do komentarza Ziomek niedziela, 26 kwietnia 2015 21:24 napisane przez Ziomek

  Chyba ktoś opacznie zrozumiał mój kometarz:
  - Makohoński jest człowiekeim kulturalnym i wykształconym ale czy jest kompetentny
  - Hen - nie mówię, ze miał zostać dyrektorem,ale lekarzem chyba mógł
  - Cichomska jest kompetentna?
  - Rzempała Chmielewska jest kompetentna?
  - Może Sztynk Kominkiewicz?

 • Link do komentarza Anodina niedziela, 26 kwietnia 2015 20:20 napisane przez Anodina

  @ Ziomek - Pan, panie ziomek by chciał, zeby starosta z PiSu zatruedniała ludzi z SLD i PO, co? A najlepiej jeszcze tych, co rozwalają Polskę i rozwalali przez ostatnie lata Gniezno? Pan jest smieszny ze swoimi wpisami proszę Pana.

 • Link do komentarza obserwator niedziela, 26 kwietnia 2015 18:42 napisane przez obserwator

  Ziomek, jeżeli Ty twierdzisz, ze Hen, który do spółki z Frąckowiakiem pod kierownictwem poprzedniego starosty i senatora rozwalili budowe szpitala, to był człowiek właściwy, to znaczy ze Tobie cos dolega i raczej przychiatra powinien się Tobą zająć. Ty się przejmuj Budaszem i zobacz, co on robi w urzędzie, jak rozdaje stołki swoim poplecznikom, jak dał Kowalskiemu, którego odsądził od czci i wiary w kampanii wyborczej etat za 7 tysięcy nicnierobienia. Tym się nie martwisz? Nie martwiło Ciebie, jak Pilak sadzał na stołki przegrane w wyborach orlice? Makohoński to człowiek od którego niejeden z Was powinien uczyć sie dobrego wychowania. Wykształcony, ułożony, naprawdę na poziomie, ale Wy takich nie lubicie, bo u Was tylko sługusy są w cenie.

 • Link do komentarza dudaday niedziela, 26 kwietnia 2015 17:38 napisane przez dudaday

  Duda to szansa na realną poprawę! Człowiek w miarę młody, znający języki, obyty w świecie. Ma wizję i jest przekonujący. Andrzej Duda - to się uda :)

 • Link do komentarza ZIomek niedziela, 26 kwietnia 2015 11:19 napisane przez ZIomek

  Jeśłi chodzi o nauczycieli to nie wiem ale decyzje personalne pani starosty Tarczyńskiej póki co słabo, bardzo słabo. Zatrudnianie swoich - vide Makohoński, zwalnienie nie swoich vide Hen, niezwalnianie nieswoich niekompetentnych - pół starostwa.

 • Link do komentarza matka maturzysty niedziela, 26 kwietnia 2015 10:37 napisane przez matka maturzysty

  Ostrowski w 100% masz rację, tylko w PiS jest nadzieja na lepszą Polskę!

 • Link do komentarza matka maturzysty niedziela, 26 kwietnia 2015 10:35 napisane przez matka maturzysty

  @Anodina w 100% racja ! Podobnie, wywaliłbym połowę nauczycieli nie za wyniki nauczania ale za to, że są nauczycielami z przypadku a nie z krwi i kości wychowawcami, pedagogami.

 • Link do komentarza pomyslodawca niedziela, 26 kwietnia 2015 09:10 napisane przez pomyslodawca

  Do Anodina: a może zamiast zakazywać to nakazać wszystkim nauczycielom należeć do jedynej słusznej partii prawdziwych Polaków? Zresztą nie tylko nauczycielom...niech wszyscy tam dołączą i po kłopocie, bo w jedności siła i " nikt nam nie udowodni, że białe jest białe..."

 • Link do komentarza Anodina sobota, 25 kwietnia 2015 23:31 napisane przez Anodina

  Panie zdziwiony, radzę Panu korzystać z dobrych źródeł, to nie będzie Pan takich bzdur wypisywać. A gdybym ja był starostą to zwolniłbym połowę nauczycieli co najmniej, bo moje dzieci tylko głupot w szkole się uczą, a patriotyzmu nie ma za grosz, to moje dzieci znają lepiej proszę pana historię od polskich nauczycieli. Nauka języka polskiego także ma wiele do zyczenia. To tyle, co o nauczycielach. No i jeszcze jedno: ustawowo zakazałbym nauczycielom należeć do jakiejkoliwek partii, bo oni swoje przekonania przenoszą na uczniów, a to już jest karygodne!A SKOK proszę pana, to niech Pan doczyta o co chodzi, bo Pan słyszał, że gdzieś dzwonili, ale nie wie w ktorym kościele. Otóż SKOK -WOŁOMIN został utworzony celowo, przez byłye WSI, którego tak broni Komorowski tylko po to, żeby wydoić z państwowego budżetu ponad 3 milardy. Ten SKOK poza pierwszym członem nazwy nie ma nic wspólnego ze spółdzielczymi Skokami. Proszę Pana, chcąc sie wypowiadać, trzeba temat znać, a tak Pan puszcza w świat oszczesrtwa i po co Panu te grzechy? I jeszcz pan nawet nie wie, ze to PiS własnie złożył projekt ustawy nadzoru nad Skokami, ale oczywiście Pański rząd nawet tego nie podjął.

 • Link do komentarza zdziwiony sobota, 25 kwietnia 2015 22:40 napisane przez zdziwiony

  O tym jak będzie z praca świadczą decyzje PIS w Starostwie dotyczące ZWALNIANIA nauczycieli... To jest cała prawda o nich, a nie puste słowa... Niech wpisują się zwalniani nauczyciele i absolwenci uczelni, którzy dostali w tych placówkach prace...A co było z ograniczeniem kredytów we frankach... Kto protestował aby można było dalej zaciągać takie kredyty? Kto bronił SKOKI przed nadzorem państwa i gwarancja kredytów? Kto obiecał, że nie bedzie premierem, jeśli brat jest prezydentem? I co?...OBIETNICE!!! a życie je weryfikuje :) A wyborcy pamiętają...P.S. Pomińmy inne niespełnione obietnice w okresie tyko 2 lat... i sławetne powroty np. pan Kurski :):):)... śmiech na sali... mimo to pana Ostrowskiego bardzo szanuje.

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 25 kwietnia 2015 20:35 napisane przez czytelnik

  Panie wyborca - panu chyba pomyliły się osoby. To prymas spotyka sie z Budaszem i nawet tort wspólnie kroją, a nie Ostrowski!

 • Link do komentarza Mirek sobota, 25 kwietnia 2015 18:31 napisane przez Mirek

  Apatia i zniechęcenie znikną a ludzie pójdą na wybory gdy nastanie taki czas w którym na scenie pojawi się lokalne ugrupowanie na czele którego będzie stał taki prawdziwy gospodarz który zadba o to miasto i jego mieszkańców. Ludzie są zmęczeni partyjnymi rozgrywkami, samorząd powinien być odpartyjniony , dość interesów partyjnych. Wystarczy spojrzeć na okoliczne miasta jak się rozwijają, tam jednak lokalne społeczności postawiły na samorządy bez partyjnych ideologów.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane