poniedziałek, 15 sierpnia 2022 12:22

Upamiętnili święto Wojska Polskiego

 

Samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy wzięli udział w krótkich uroczystościach, które odbyły się w kwaterze uczestników wojny polsko-bolszewickiej na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.

Tegoroczne uroczystości, które odbyły się w 102. rocznicę bitwy warszawskiej, przybrały skromny charakter. Rozpoczęły się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym od razu odprawiono krótką modlitwę w intencji poległych i zmarłych na skutek ran, a którzy są pochowani na miejscowej nekropolii.

Tuż po tym przybyłe delegacje złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem pośrodku kwatery. Następnie wszyscy wspólnie zapalili ponad 200 czerwonych i białych zniczy, które zostały rozstawione w sposób symbolizujący flagę narodową. Po wszystkim złożono także kwiaty na grobie mł. chor. Jarosława Maćkowiaka oraz kpt. Józefata Sztuki. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane