piątek, 05 sierpnia 2022 11:58

Szkoły w regionie kończą lekcje... o godzinie 21:37

 

Skontaktował się z nami jeden z mieszkańców, który zwrócił uwagę na nietypowe godziny pracy niektórych placówek szkolnych na terenie Gniezna i powiatu.

Jeden z gnieźnian, który sprawdzał pewne informacje w sieci, natrafił na nietypowe dane dotyczące godzin pracy jednej ze szkół na terenie powiatu. Pan Krzysztof swoim spostrzeżeniem postanowił podzielić się z nami, a przy okazji sprawdził też inne tego typu placówki w okolicy. Okazało się, że takich przypadków jest więcej. W czym rzecz?

Chodzi o szkoły podstawowe i czas ich pracy. W wynikach Google Maps wskazuje, że kilka z nich rozpoczyna pracę o godzinie 4:20 i kończy o 21:37. Mowa o szkole podstawowej nr 3 i 10 w Gnieźnie oraz placówkach w Czerniejewie, Niechanowie oraz Szczytnikach Duchownych.

W zasadzie wszędzie godziny otwarcia tych jednostek są takie same. To, że nie jest to przypadek, świadczą właśnie dane podane w wynikach wyszukiwarki - obie bowiem budzą pewne skojarzenia. 21:37 nawiązuje bowiem do godziny śmierci papieża Jana Pawła II, a 4:20 jest odpowiednikiem 20 kwietnia, która może oznaczać dwie daty - obchodzonego tego dnia międzynarodowego dnia konopi (data mająca też znaczenie symboliczne dla zwolenników tej używki) lub... rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. 

Nieprawidłowe dane w wizytówkach szkół są efektem internetowego trollingu tzn. złośliwego, prześmiewczego działania użytkowników. Podobna sytuacja miała miejsce w innych miastach kraju już w ubiegłym roku. Takie działanie możliwe jest  tylko dzięki sugestiom samych internautów, którzy proponowali godziny otwarcia szkół wyszukiwarce, a potem kolejni je potwierdzali. Jeśli więc ww. szkoły nie zamierzają utrzymywać takich "godzin pracy", powinny same to zmienić lub skontaktować się z Google.

W przypadku pozostałych placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego, podają one prawidłowe godziny otwarcia lub w ogóle ich nie wskazują.  

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane