środa, 03 sierpnia 2022 08:52

Rowerowi pielgrzymi wyruszyli w kierunku Częstochowy

 

Kilkudziesięciu pątników na swoich jednośladach wyruszyło w kierunku Jasnej Góry, podążając szlakiem za tymi, którzy od kilku dni zmierzają tam pieszo.

Na trzy dni przed wejściem pielgrzymów do Częstochowy, tradycyjnie z Gniezna wyruszyła grupa rowerowa. Ich wyjazd poprzedziła msza święta, odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła, sprawowana przez proboszcza tej parafii ks. Krzysztofa Woźniaka. Tuż po niej pielgrzymi udali się na cmentarz św. Krzyża, gdzie pomodlili się przy grobie śp. ks. Waldemara Radeckiego, który kilka lat temu zapoczątkował ideę rowerowego pielgrzymowania.

Po tym pątnicy udali się pod Pałac Prymasowski, gdzie spotkali się z abp Wojciechem Polakiem, który zwrócił się do nich z dobrym słowem i życzeniem bezpiecznej drogi. W sumie w drogę wyruszyło 38 osób, którym przewodzi ks. Remigiusz Malewicz, również jadący na rowerze. Pierwszy nocleg pielgrzymów jest w Kaliszu, a do Częstochowy dotrą w piątek. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane