niedziela, 24 lipca 2022 15:17

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Gnieźnie

 

Sala wypełniona zwolennikami partii rządzącej, a przed bramą wjazdową grupa osób z przeciwnej strony. Prezes PiS odwiedził Gniezno w ramach trasy objazdowej po nowych okręgach ugrupowania.

Sama zapowiedź wydarzenia spotkała się ze sporym, przeważnie negatywnym odbiorem wśród mieszkańców Gniezna. Mimo to, wbrew wielu przewidywaniom, na spotkanie odbywające się w sali Milenium zwolenników partii nie przywiozły autobusy, ale pojawiło się wielu sympatyków ugrupowania nie tylko z powiatu gnieźnieńskiego, ale i sąsiednich, wchodzących w skład okręgu. Wszyscy byli "odhaczani' przed wejściem na teren spotkania, wcześniej rejestrując się telefonicznie. Jednocześnie już godzinę przed samym wydarzeniem pojawili się przeciwnicy PiS, wyczekujący na przyjazd Jarosława Kaczyńskiego.

W samym spotkaniu, odbywającym się w auli, wzięło udział około 200 osób. Na miejscu poza tym pojawiła się Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej oraz Zbigniew Hoffmann, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich obecnych powitał poseł Zbigniew Dolata, a następnie oddał głos Jarosławowi Kaczyńskiemu. 

W trakcie przemówienia prezes PiS podkreślił na samym początku znaczenie Gniezna w historii kraju, a następnie omówił wiele kwestii związanych z działalnością partii, odnosząc się do swoich przeciwników politycznych, wojny na Ukrainie oraz konieczności potrzeby podniesienia obronności kraju. W dalszej części odpowiadał na pytania, które zadawał mu poseł w imieniu zgromadzonych w auli. 

Na przyjazd Jarosława Kaczyńskiego, jak i jego odjazd, czekało około 60 przeciwników. Niektórzy z nich mieli ze sobą różne transparenty lub gwizdki. Nie brakowało też okrzyków, zwłaszcza w momencie przejazdu samochodu prezesa, ale i kierowanych pod adresem uczestników spotkania. Całe wydarzenie zabezpieczały spore siły policji, na co dodatkowo nakładał się odbywający niedaleko mecz żużlowy. Po spotkaniu Jarosław Kaczyński udał się na podobne wydarzenie w Koninie.

 

18 komentarzy

 • Link do komentarza wilk czwartek, 28 lipca 2022 19:21 napisane przez wilk

  Zwolennicy szwabskiego kundla ,dawna ubecja i komuna to są przeciwnicy obozu patriotycznego !!! Niegdyś ci sami albo ich rodzice klaskali Stalinowi i płakali jak zdechł,a dziś próbują na ulicy wzniecać burdy ,to tacy wybierają tandetne post komusze władze miasta,na czele z prezydentem !! Przez takich ludzi GNIEZNO NIGDY nie będzie pięknym,dumnym miastem !!! Trzeba komunę przegonić raz na zawsze !!

 • Link do komentarza plastyk czwartek, 28 lipca 2022 10:30 napisane przez plastyk

  do @Obywatel. Agresja i brak kultury promowany i eskalowany jest od lat głównie przez jedną stronę: oPOzycję jej liderów i wyznawców, kwestionujących demokratyczny wybór Polaków!? Proporcje zwolenników jednej i drugiej strony wykazało wyraźnie spotkanie w Gnieźnie z J.Kaczyńskim. Uwzględniając liczby wskazane przez redaktora tekstu, zwolenników Z. Prawicy było ponad 3 krotnie więcej, niż agresywnych zadymiarzy opozycji, inspirowanych "furią" i antydemokratycznymi ambicjami głównego lidera.

 • Link do komentarza Andrzej wtorek, 26 lipca 2022 08:45 napisane przez Andrzej

  to nie przeciwnicy tylko zwykłe bydło, które wyzywało i atakowało ludzi wychodzących ze spotkania, rzucało przedmiotami w jadące auta itd. A wasz tekst to propaganda - milczycie o tych burdach, peowscy najemnicy

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 25 lipca 2022 20:48 napisane przez Wyborca

  I ten Makohoński nota bene przewodniczący radnych PiS w powiecie wpuszczający ludzi z kartki na murku. Piękny obraz segregacji Polaków. Możliwej dzięki takim ludziom jak ten furtkowy. Honor w kieszeni, kasa się zgadza.

 • Link do komentarza Dominik Kozłowski poniedziałek, 25 lipca 2022 11:18 napisane przez Dominik Kozłowski

  Gniezno słynie z tego, że jest czerwone. Widać to na cmentarzu radzieckim w rocznicę "wyzwolenia". Stała ekipa, która hołduje okupantom. Na szczęście jest i przyzwoita część mieszkańców Gniezna, która godnie przyjęła Jarosława Kaczyńskiego. Mimo obecności "bojówek" z POKO. Debata polityczna stała się bardzo agresywna, o czym mogli się przekonać mieszkańcy Gniezna. Za ten stan rzeczy odpowiada obóz przeciwny niezadowolony z układu sił.
  Szkoda, że część społeczeństwa nie rozumie demokracji i chcą nawet przejmować władze siłowo. A to nie są tylko słowa. Oni sa gotowi zaprzeczyć demokratycznym wyborom i przelać krew w imię dorwania się do koryta władzy.

 • Link do komentarza Karol poniedziałek, 25 lipca 2022 11:05 napisane przez Karol

  Lud kocha prezesa :)

 • Link do komentarza Morawiec poniedziałek, 25 lipca 2022 10:12 napisane przez Morawiec

  Sama młodzież. A mieli klaskać na dwa czy na trzy ?
  Rozmawiali o Ukrainie ? Dlaczego nie o kredytach hipotecznych ? Rosnących co miesiąc.

 • Link do komentarza zagranicznik poniedziałek, 25 lipca 2022 08:10 napisane przez zagranicznik

  wy stare patyroki POwskie oddawać 13-nastki i 14-nastki !! Bo brać to każdy potrafi a co mieliście za swego wodza!!!???? płacić większe podatki a nie ze wszystkiego korzystać. Do roboty trzebabyło chodzić i pracować dłużej sobie by mieć odpowiednią emeryturę a nie pół wieku na zasiłkach chorobowych. W niemeczech tak dobrze to jechać tam!!! byście tygodnia nie przetrwali takie sa ceny. Kpiny z siebie robicie i tyle. Śmiech na sali, że robicie to co wam karze. Nie patrzy się na osobę tylko na działania. A za mało pewnie dają bo przecież muszą tylko sypać milionami to może byłoby dobrze. Zapoznajcie się z całym systemem prawnym ustawami i działaniami, których nie widać a są istotne.... Więcej nie będę już pisać bo szkoda tłumaczyć i tanie niezrozumiałe treści dla protesujących....

 • Link do komentarza pedagog niedziela, 24 lipca 2022 23:22 napisane przez pedagog

  Wiecujący przeciw Kaczyńskiemu to intelektualne zera, prymitywne jednostki, które nawet nie rozumieją, ze są wykorzystywane przez wrogów Polski i idą na oślep. Ich język to język rynsztokowy, plugawy, oni sami sobie wystawiają opinię prymitywnych prostaków. Przecież ich poziom to dno moralne. Z nimi nawet nie warto próbować rozmawiać, bo ich wiedza i rozum to dno, zatem najlepiej ich po prostu nie widzieć i olewać

 • Link do komentarza puma niedziela, 24 lipca 2022 22:05 napisane przez puma

  Protestujący, nie mający pojęcia o życiu, łykajacy propagandę wściekłego Tuska, którego rządza powrotu do władzy jest nieskończona i roszczeniowe malolaty, myślące, że życie to jedna niekończąca się balanga... Co tu komentować... Niestety, tak jest i trzeba to przyjąć. Nigdy więcej PO przy władzy, inaczej podzielimy los Ukrainy. Złodzieji i aferzystów rozliczyć i pozbawić majątków, pochodzących z przestępstwa. Jak najszybciej!

 • Link do komentarza Majewski Marcin niedziela, 24 lipca 2022 21:38 napisane przez Majewski Marcin

  Te starsze kobiety protestujące przeciwko Jarosławowi przypominają te same baby protestujące przeciwko aborcji lub przed premierą filmu Ksiądz

 • Link do komentarza mieszkaniec Gniezna niedziela, 24 lipca 2022 21:17 napisane przez mieszkaniec Gniezna

  Zabrać tym wszystkim krzykaczom trzynaste i czternaste emerytury, a także wszelkie dodatki, jak np. 500+ i niech idą na skargę do Tuska!

 • Link do komentarza dd niedziela, 24 lipca 2022 19:45 napisane przez dd

  Najgorszy Szkodnik i Niszczyciel za nasze pieniądzę pajacuje i myśli że mu to przejdzie.

 • Link do komentarza Obywatel niedziela, 24 lipca 2022 17:50 napisane przez Obywatel

  Można wyrazić swoje zdanie w bardziej cywilizowany sposób, te hasła niecenzuralne świadczą o upodleniu naszego społeczeństwa. Przecież można mieć różne poglądy, ale kultury brakuje każdej ze stron, niestety :(

 • Link do komentarza obserwator niedziela, 24 lipca 2022 17:15 napisane przez obserwator

  Zaznaczam - nie jestem politykiem, chcę jedynie by panował spokój, bezpieczeństwo!!
  Może się mylę ale nie widzę 60 przeciwników! ?
  Jako dorosła osoba wstydzę się za matkę która pozwala synowi na trzymanie tak wulgarnego napisu!!

 • Link do komentarza emil niedziela, 24 lipca 2022 17:11 napisane przez emil

  Odmowa udostepnienia sali na spotkanie z Panem Kaczynskim w Gnieznie to prawdziwy SKANDAL w panstwie demokratycznym!Komuchy lacznie ze starosta piotrusiem boja sie Pana Jaroslawa jak ognia!

 • Link do komentarza patriota niedziela, 24 lipca 2022 16:51 napisane przez patriota

  mam nadzieje, ze już niedługo platforma skończy swoje popisy w Gnieznie i ktoś z skrajnej prawicy tu będzie rządził

 • Link do komentarza obywatel RP niedziela, 24 lipca 2022 16:45 napisane przez obywatel RP

  jestem zwolennikiem Konfederacji ale jak słyszę ludzi z lewicy, psl, platformy, pisu to mnie krew zalewa jak można tak kraj obrażać i do tego oglupiać ludzi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane