czwartek, 30 czerwca 2022 10:13

Kolejny za ciężki transport betonowych słupów

 
Kolejny za ciężki transport betonowych słupów źródło: WITD

Betonowe słupy wystawały ponad półtora metra poza obrys naczepy, która była przeładowana. Dalszy taki przewóz wstrzymali wielkopolscy inspektorzy.

Kilka dni temu, na drodze ekspresowej S5, inspektorzy z Gniezna zatrzymali do kontroli zespół pojazdów polskiego przewoźnika. Krajowy transport drogowy słupów betonowych z Torunia w okolice Wrocławia okazał się nienormatywny. Rzeczywista masa całkowita przekroczyła o 1,25 tony dopuszczalną masę całkowitą, która wynosiła 40 ton.

Nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych w naczepie był także za duży o 0,75 ton przy normie 24 tony. Betonowe słupy wystawały też poza naczepę o 1,60 m, a norma to 16,5 m. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 9 tys. zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i doprowadził kontrolowany zespół pojazdów do normatywności.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane