środa, 29 czerwca 2022 07:55

Nie mieli sprawnych hamulców. Zakazano dalszej jazdy

 
Nie mieli sprawnych hamulców. Zakazano dalszej jazdy źródło: WITD

W ostatnich dniach inspektorzy drogowi, za pomocą mobilnej jednostki diagnostycznej, przeprowadzili kontrole pojazdów w rejonie ul. Kostrzewskiego.

Inspektorzy zakładali, że wszystkie przebadane pojazdy powinny być sprawne, bowiem wcześniej poddawane były kontrolom technicznym w stacjach diagnostycznych. Jak się jednak okazało, uhybienia wyszły w kilku przypadkach.

W skontrolowanej wywrotce inspektorzy stwierdzili sprawdzali m.in. skuteczność i sprawność działania hamulca roboczego i postojowego oraz stan opon. W tej sprawie wszczęte zostanie postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na kwotę 4 tys. zł za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem z usterkami układu hamulcowego i nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego. Skuteczność i sprawność hamulca roboczego były poniżej norm - siła hamowania za niska, a skuteczność mniejsza od wartości minimalnych, podobnie hamulec postojowy. Dlatego zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i wydano zakaz dalszej jazdy.

W drugim przypadku ciężarówka była ogólnie w złym stanie technicznym. Tym razem ponownie skuteczność działania układu hamulcowego była niewystarczająca. Zbyt duże różnice siły hamowania na poszczególnych kołach, nieskuteczne działanie hamulców roboczych, stan przewodów hamulcowych groził pęknięciem, niebezpieczne obluzowała się przekładnia kierownicza w stosunku do nadwozia. Przewoźnika czeka kara pieniężna w wysokości 2 tys. zł, a zarządzającego transportem 500 zł w postępowaniu administracyjnym. Tutaj również został zatrzymany dowód rejestracyjny i wydano zakaz dalszej jazdy.

Nie lepiej było, gdy na rolki mobilnej jednostki diagnostycznej wjechał autobus. Skuteczność hamulca roboczego okazała się znów mniejsza od wartości normatywnych. Inspektorzy wydali zakaz przewozu pasażerów do czasu usunięcia usterki i zatrzymali dowód rejestracyjny.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane