wtorek, 28 czerwca 2022 09:55

Połamane gałęzie i konary na szosie... przy bezwietrznej pogodzie

 

W późny, poniedziałkowy wieczór, służby zostały zadysponowane w rejon kompleksu leśnego, przez który przechodzi szosa Witkowo - Trzemeszno. Powodem miały być gałęzie oberwane przez śmigłowiec.

Sytuacja miała miejsce 27 czerwca, tuż przed godziną 23. Służby otrzymały informację o gałęziach i wiatrołomach leżących na drodze z Witkowa do Trzemeszna. Było to o tyle dziwne, że w tym czasie nie wiał żadny silny wiatr, a aura była względnie pogodna.

Na miejsce zadysponowano OSP Witkowo, którego druhowie w ciągu kilkunastu minut oczyścili pas drogowy, po czym zastęp powrócił do jednostki. Na miejscu pojawili się także policjanci.

Według naszych informacji - choć są one nieoficjalne - za całą sytuację odpowiada wojskowy śmigłowiec. Tego samego wieczoru, po godzinie 22, taka maszyna dokonywała niskich oblotów w rejonie tych lasów, docierając także w rejon Wymysłowa i Lubochni.

1 komentarz

  • Link do komentarza Teresa Skrzypczak wtorek, 28 czerwca 2022 13:14 napisane przez Teresa Skrzypczak

    Tak, nad naszym domem w Kalinie też baliśmy się ,ze dach nam zabierze.
    Był bardzo nisko i głośny .Zdarza się to nie rzadko.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane