wtorek, 14 czerwca 2022 14:26

Sprzed komendy Policji zniknęły miejsca postojowe. Były niezgodne z prawem

 

Z ul. Jana Pawła II zniknęło kilka miejsc postojowych, a w ich miejscu posiana zostanie trawa. Komenda sprawy nie komentuje, ale sporo osób krzywo patrzy na to rozwiązanie.

Przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie trwają prace związane z utworzeniem powierzchni biologicznie czynnej - trawy i nasadzeń drzew. W tym celu zlikwidowano miejsca postojowe - w sumie kilka stanowisk. To sporo, kiedy się pomyśli o tym ile aut codziennie przyjeżdża w to miejsce w różnych celach - nie tylko na Policję, ale także do pobliskiego Starostwa oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. 

Tak się jednak składa, że wszystkie zlikwidowane miejsca zarezerwowane to były tzw. koperty i przeznaczone dla Policji. Stawiane na nich były zarówno radiowozy, kiedy policjanci na chwilę podjeżdżali na wezwanie do komendy, ale i petenci załatwiający różne sprawy w tym miejscu. 

Na sprawę zwrócił uwagę w zeszłym roku jeden z mieszkańców Gniezna, który wskazał iż w rejonie skrzyżowania z ul. Sienkiewicza takie parkowanie jest niedozwolone przepisami prawa. Do tego auta stawiane tak blisko przejść dla pieszych utrudniają widoczność. Nad wnioskiem mieszkańca pochyliła się Komisja Bezpieczeństwa, która przyznała rację, czego efekty są widoczne dziś. W skład tego organu wchodzą także przedstawiciele służb mundurowych.

Dotychczas istniejące miejsca postojowe istniały w tym miejscu już od przynajmniej czterech dekad, jeśli nie więcej. W ostatnich latach nie doszło też do żadnego zdarzenia drogowego w rejonie tego skrzyżowania. 

Jak poinformował Urząd Miejski, który realizuje zalecenia komisji, w miejsce zlikwidowanych stanowisk parkingowych w najbliższym czasie wysiana zostanie trawa, a jesienią nasadzone zostaną drzewa. 

Na likwidację miejsc krzywo patrzą nie tylko mieszkańcy, ale i policjanci. Oficjalnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie nie chce komentować sprawy. Nieoficjalnie wiemy jednak, że nowe rozwiązanie skomplikuje codzienne funkcjonowanie, gdyż radiowozy będą musiały każdorazowo wjeżdżać na teren jednostki. Rzecznik Wielkopolskiej Policji Andrzej Borowiak w rozmowie z Radiem Poznań stwierdził iż po przebudowie dla komendy ma zostać wydzielonych sześć miejsc postojowych po drugiej stronie ulicy. Oczywiście, spodziewać się można, że nastąpi to kosztem dotychczasowych miejsc zajmowanych przez mieszkańców i petentów innych jednostek.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Piesza babcia środa, 22 czerwca 2022 21:00 napisane przez Piesza babcia

  Idąc tym tropem, należy zlikwidować prywatny parking na rogu Chociszewskiego - 3 Maja, na 100% nie ma zgody na takie łamanie prawa , po pierwsze auta parkujące przed sklepem z oknami i tam gdzie dawniej była adm. Cmentarzy ograniczają widoczność przy wyjeździe z Chociszewskiego, po drugie na pewno nie ma tych 10 czy ilu metrów od skrzyżowania i przejść dla pieszych no i po trzecie chyba najważniejsze wyjazd z tych miejsc grozi pieszym na chodniku oraz prawidłowo jadącym pojazdom ul. 3 Maja... właściciel kamienicy likwidując ogródek, które mają pozostałe budynki na tej ulicy chyba naruszył porządek architektoniczny tej ulicy, czy ktoś może to poruszyć, trzeba być konsekwetnym...

 • Link do komentarza Mortus piątek, 17 czerwca 2022 21:59 napisane przez Mortus

  To teraz idzmy dalej i plac przy kosciele Gaudentego. Jakim prawem tam wjezdzaja samochody? Jedyna droga to wjazd po przejsciu dla pieszych lub przejezdzie dla rowerow a to niesie za soba mandat.

 • Link do komentarza Bidon środa, 15 czerwca 2022 08:09 napisane przez Bidon

  Może by tak się zajął sprawa parkowania brzposrednio na ulicach bo nigdzie nie ma wymaganych metrów od przejsc dla pieszych itp...zapraszam na pierwszy przykład na piastowskie przy parkingu ogrodzonym wyjeżdżając z drogi osiedlowej trzeba zająć lewy pas skręcając w prawo bo auta parkują na samej krzyżówce a ten parking na Sienkiewicza nie przeszkadzał był wkomponowany między jezdnia a chodnikiem także ok.

 • Link do komentarza Tomasz wtorek, 14 czerwca 2022 19:37 napisane przez Tomasz

  Ten ,,mieszkaniec"to pewnie z ,, drużyny budzika"Najpierw betonowali gdzie się dało a teraz sieją trawę dla królików.

 • Link do komentarza Zenon wtorek, 14 czerwca 2022 18:30 napisane przez Zenon

  A to bardzo ciekawe. Czy radiowozy stały tam rzadko. Za to prywatne samochody, zaiste nie petentów już od szóstej rana. 6 miejsc po drugiej stronie to skandal. To ile patroli jednocześnie jeździ po mieście na jednej zmianie. Dwa miejsca w zupełności wystarczą

 • Link do komentarza Rafik wtorek, 14 czerwca 2022 15:39 napisane przez Rafik

  i tak dureń który się nudzi znalazł sobie sprawę rozrywkę. żebyś pajacu jeden nie znalazł tam miejsca do parkowania

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 14 czerwca 2022 15:25 napisane przez kierowca

  Ale głupota...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane