sobota, 28 maja 2022 16:59

Archidiecezja gnieźnieńska ma nowych księży

 
Archidiecezja gnieźnieńska ma nowych księży źródło: archidiecezja.pl / fot. Jerzy Andrzejewski

W sobotę odbyła się uroczysta msza święta połączona z wyświęceniem nowych kapłanów, którzy już zostali skierowani do swoich nowych parafii.

Czterech dotychczasowych diakonów przyjęło święcenia z rąk abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski podczas uroczystej mszy świętej sprawowanej w katedrze. W obecności innych przedstawicieli duchowieństwa oraz rodzin i bliskich nowych księży, zostali oni przyjęci do kapłaństwa.

W trakcie homilii wygłoszonej w bazylice, metropolita przypomniał słowa papieża Franciszka, dotyczące filarów życia kapłańskiego, ale także wyzwań, przed jakimi stoją nowi księża - poszukiwania tych, którzy się zagubili w swojej wierze oraz wsparcia tych, którzy być może od niej odchodzą. 

Neoprezbiterzy, którzy 28 maja zostali wyświęceni i otrzymali dekrety do swoich pierwszych parafii, to: 

ks. Adam Wawrzyniak z Orzechowa, posługiwać będzie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie
ks. Marcin Małecki z Gniezna (parafia pw. bł. Michała Kozala), posługiwać będzie w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu
ks. Marcin Wawrzyniak z Orzechowa, posługiwać będzie w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie
ks. Arkadiusz Wikariak z Szamocina, posługiwać będzie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława we Wrześni.

źródło: archidiecezja.pl / fot. Jerzy Andrzejewski

3 komentarzy

  • Link do komentarza parafianin poniedziałek, 30 maja 2022 21:04 napisane przez parafianin

    To jest kropla w morzu potrzeb. No cóż, gdzie jest przyczyna tak niewielu powołań? niebawem będą łączone parafie, oby tylko nie było świeckich ceremoniarzy!

  • Link do komentarza Nina niedziela, 29 maja 2022 17:55 napisane przez Nina

    Niech Bóg Wam błogosławi i wspiera w nowych wyzwaniach. Szczególne życzenia dla Ks.Marcina Maleckiego i Jego Rodziców. Serdecznie pozdrawiam była wychowawczyni Janina.

  • Link do komentarza Gnieżnianin sobota, 28 maja 2022 23:14 napisane przez Gnieżnianin

    Boże, błogosław nowym kapłanom!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane