piątek, 27 maja 2022 12:00

Ewakuacja urzędu w ramach ćwiczeń służb

 

W piątkowe przedpołudnie w rejonie ul. Lecha usłyszeć można było syrenę alarmową. Została ona uruchomiona w ramach ćwiczeń przeprowadzonych w Urzędzie Miejskim.

W piątek 27 maja, chwilę po godzinie 11 pracownicy Urzędu Miejskiego mogli usłyszeć komunikat o konieczności ewakuacji budynku. Wraz z tym wybrzmiała syrena alarmowa, a wkrótce też urzędnicy zaczęli opuszczać gmach.

Jednocześnie na miejsce skierowane zostały służby w postaci Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej, która po przybyciu na miejsce zweryfikowała swoje procedury działania. Tego typu ćwiczenia zarządzania kryzysowego w takich instytucjach są obowiązkowe i trzeba je przeprowadzać co pewien czas. Rzecz jasna nierzadko ku zdziwieniu petentów lub przechodniów, idących akurat w pobliżu.

 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Anka09 piątek, 27 maja 2022 12:45 napisane przez Anka09

    A chociaż zdążyli dopić kawkę i zjeść ciasteczko.

  • Link do komentarza Myślniq piątek, 27 maja 2022 12:35 napisane przez Myślniq

    Niedawno nasz urząd miejski odmówił włączenia syren dla uczczenia ofiar spod Smoleńska z 2010 roku. Motywacja była taka: nie wywołujmy traumy u ukraińskich uchodźców. Dziś syreny nie wywoływały już traumy? Pytanie jest retoryczne, bo w przypadku odmowy w dniu 10 kwietnia chodziło rzecz jasna o zapiekłą nienawiść do śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP.

  • Link do komentarza Gniewko07 piątek, 27 maja 2022 12:30 napisane przez Gniewko07

    A ja myślałem, że ZSRR napadł.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane