środa, 25 maja 2022 13:39

Wyrwał portfel i uciekł. 36-latek usłyszał zarzuty

 

Policjanci zatrzymali 36-letniego gnieźnianina, który przed jedną z aptek w centrum ukradł kobiecie portfel, po czym uciekł.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 23 maja br. w godzinach wieczornych. Do 36-letniej kobiety, mieszkanki gminy Mieleszyn, która w tym czasie realizowała receptę przy okienku apteki w centrum Gniezna, podszedł od tyłu mężczyzna i wyrwał jej trzymany w ręce portfel.

- Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie o tym przestępstwie natychmiast zajęli się tą sprawą. Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy policji szybko doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy, którym okazał się 36-letni gnieźnianin. Mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Policjanci przeprowadzili przeszukanie mieszkania 36-latka i tam też znaleziono skradziony portfel, w którym były dokumenty i karty bankomatowe.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut kradzieży zuchwałej a także zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

1 komentarz

  • Link do komentarza Bolo środa, 25 maja 2022 15:24 napisane przez Bolo

    Pewnie miał kredyt hipoteczny. Co na to pan Glapiński?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane