środa, 25 maja 2022 10:56

Składowisko nieznanych substancji chemicznych. Na miejscu służby

 

W środowe przedpołudnie służby zostały zadysponowane do jednego z obiektów magazynowych, znajdujących się przy ul. Kolejowej. W środku odkryto beczki z nieznaną substancją.

W środę 25 maja przed godziną 10 na teren dawnej bazy autobusowej przy ul. Kolejowej przyjechała specjalistyczna jednostka chemiczna straży pożarnej z Poznania. Powodem było odkrycie dokonane w jednym z parterowych budynków, wykorzystywanych na magazyn. W środku znaleziono pojemniki z nieznaną substancją, których woń wypełniała także wnętrza pomieszczeń.

Działania na miejscu prowadzone były wspólnie przez strażaków, policję oraz inspektorów ochrony środowiska. - Na tę chwilę strażacy posprawdzali miernikami pomieszczenia, nie ma zagrożenia, a obecnie przygotowują się do pobrania próbek z beczek, by sprawdzić z jaką substancją mamy do czynienia - przekazał nam mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin, oficer prasowy w KP PSP Gniezno. Na miejscu obecne były również zastępy JRG Gniezno oraz przedstawiciele miejskiego i powiatowego zarządzania kryzysowego.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń, wnętrza obiektu wypełnione są beczkami różnego rozmiaru zawierających nieznaną ciecz. W tej sprawie działania prowadzi policja.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Majomir środa, 25 maja 2022 21:43 napisane przez Majomir

    Na całe szczęście to były tylko ćwiczenia .

  • Link do komentarza miejscowy środa, 25 maja 2022 11:46 napisane przez miejscowy

    A na Konikowiu wzdłuż ulicy niby za płotem też są zwożone różne śmieci/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane