wtorek, 24 maja 2022 22:18

Pożar w kamienicy przy ul. Łubieńskiego

 

We wtorkowy wieczór służby zostały powiadomione o pożarze w kamienicy znajdującej się przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło 24 maja, około godziny 21:30. Wówczas to do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze, jaki został zauważony w jednym z lokali na piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Łubieńskiego. 

Na miejsce skierowano zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną. Po dojeździe na miejsce zastano rozległy pożar w lokalu nad bramą kamienicy, z którego wydobywał się gęsty dym. Przedostawał się on też do innych mieszkań w całym budynku. W momencie przyjazdu strażaków, część lokatorów zdążyła opuścić budynek.

Działania polegały na dostaniu się do lokalu objętego pożarem i jednoczesnej ewakuacji pozostałych mieszkańców. W tym celu rozstawiono drabinę mechaniczną oraz sprowadzono ich też klatką schodową. Jedna osoba niepełnosprawna wymagała pomocy w zniesieniu, a następnie została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego.

Akcja gaśnicza polegała na stłumieniu źródła pożaru i wentylacji pomieszczeń - dym spowił większość mieszkań kamienicy razem z lokalem usługowym na parterze. Po przewietrzeniu wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone miernikiem wielogazowym.

Według naszych ustaleń, pożar wystąpił w lokalu znajdującym się nad wejściem do budynku, który był opuszczony i tylko okresowo zamieszkiwany.

 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza bobhaus wtorek, 31 maja 2022 18:16 napisane przez bobhaus

    Zapaliło się??Czyżby jakiś lokal z udziałami kupili bracia biznesmeni poprzez spółkę cypryjską lub z Anglii??

  • Link do komentarza Viola poniedziałek, 30 maja 2022 21:00 napisane przez Viola

    Racja "urzędas". W jednej z kamienic prywatnych w centrum miasta mieszkały trzy lokatorki, każda z nich miała ładne mieszkanie i w ogóle latami za nie nie płaciły. Dług wobec właściciela kamienicy każda z nich miała po kilkadziesiąt tysięcy zł!. po długiej batalii sądowej i eksmisji wszystkie trzy babska dostały od Miasta całkiem dobre mieszkania, w samym centrum(!!!) i nadal żyją za nasze, społeczne pieniądze. Synalkowie nie pracują, mężowie piją, żyć nie umierać.

  • Link do komentarza urzędas wtorek, 24 maja 2022 22:54 napisane przez urzędas

    Sens sprzedaży mieszkań komunalnych był taki, że sprzedażą miały być objęte wszystkie mieszkania. W przypadku, gdy jeden czy inny lokator nie wyraził zgody na wykup, to miał on mieć zapewnione mieszkanie na zamianę wg normatywu. Niestety, kolejni prezydenci nie potraktowali tego problemu poważnie i dzisiaj mamy w Gnieźnie istny misz-masz mieszkaniowy, bo w budynkach Wspólnoty Mieszkaniowej zamieszkują właściciele wykupionych mieszkań i komunalni, którzy żyją na garnuszku Miasta. Brak zdecydowanej postawy urzędu powoduje, ze w wielu budynkach zamieszkują najemcy, którzy po wykupieniu mieszkania dbają o nie, a obok nich mieszkają leserzy, którym jest wszystko jedno, często nie płacą i często też stanowią margines społeczny. Jak można dopuścić do tego, by w samym centrum miasta, w nie najbrzydszej kamienicy mieszkanie było pustostanem, w którym zbierały się męty? Bogate jest nasze Miasto!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane