poniedziałek, 23 maja 2022 15:31

Pijany i z zakazem kierowania utknął autem na zboczu torowiska

 

Trzy dni temu w rejonie przejazdu kolejowego na drodze z Gniezna w stronę Szczytnik Duchownych, przejeżdżający autami zauważyli inny pojazd, który utknął na zboczu torowiska.

Sytuacja miała miejsce w piątek 20 maja we wczesnych godzinach rannych, a całą sytuację zaobserwowało dwóch młodych mężczyzn. Zatrzymawszy się, postanowili pomóc kierującemu w potrzebie, który cały czas próbował autem wrócić na jezdnię.

Gdy zgłaszający podeszli oferując swoją pomoc okazało się, że za kierownicą był mężczyzna od którego po otwarciu drzwi pojazdu dało się wyczuć woń alkoholu. Zabrali mu kluczyki i zadzwonili po policję - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. 

Pijanym kierowcą okazał się być 52-letni gnieźnianin. Po przybyciu patrolu drogówki stwierdzono, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. - Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu - informuje.
 

2 komentarzy

  • Link do komentarza szofer wtorek, 24 maja 2022 10:19 napisane przez szofer

    Ad. Lewo - pewnie, że fikcja, bo przecież żaden kierowca, któremu odebrano prawo jazdy nie ma stróża, który go pilnuje, by nie wsiadał za kierownicę.

  • Link do komentarza Lewo bo nie prawo poniedziałek, 23 maja 2022 20:29 napisane przez Lewo bo nie prawo

    sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Widać, że to fikcja...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane