Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 23 maja 2022 13:05

Czy Twoje auto jest gotowe na nadchodzące upały?

  Artykuł sponsorowany
Czy Twoje auto jest gotowe na nadchodzące upały? zdjęcie nadesłane

Nadchodzą czerwcowe upały. Dlatego warto zadbać o komfort jazdy – dbając o sprawność i wydajność klimatyzacji!

Dlaczego dbanie o klimatyzację w aucie jest ważne?

Sprawna klimatyzacja już po krótkim czasie obniża temperaturę w samochodzie. Dlatego jej regularny serwis gwarantuje utrzymanie komfortu jazdy, a także wpływa na jej bezpieczeństwo.

Serwis klimatyzacji

Część z kierowców pewnie nie zastanawia się w jakim stanie jest klimatyzacja w ich pojeździe – włączają nawiew, dmucha – a w aucie nadal skwar. Dlatego warto poświęcić chwilę na wizytę w odpowiednim warsztacie samochodowym. Podczas serwisu dowiesz się ile czynnika chłodzącego było w klimatyzacji (to on obniża temperaturę powietrza oraz transportuje olej smarujący sprężarkę). Dowiemy się również nie tylko ile czynnika trzeba było uzupełnić, ale też czy klimatyzacja może być nieszczelna. By zapewnić kompleksową obsługę, warto również zdecydować się na odgrzybianie – by pozbyć się pleśni i drobnoustrojów – oraz wymianę filtra kabinowego. Tym sposobem neutralizuje się ewentualny nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek wentylacyjnych.

Rodzaje chłodzenia

Powszechnie spotykana jest klimatyzacja wykorzystująca czynnik r134a i jej obsługa jest stosunkowo tania. W autach od 2017 roku montowany jest już zazwyczaj układ zawierający czynnik r1234yf – wówczas jego serwis jest odpowiednio droższy. Do końca maja 2022 roku w firmie Tacho-Tech obowiązuje rabat -10% na obsługę klimatyzacji*
 

Zapraszamy! OSKP TACHO-TECH Gniezno ul. Kolejowa 2 tel. 61 424 72 54

*rabat nie dotyczy napraw, promocja trwa do końca maja 2022.”