poniedziałek, 16 maja 2022 11:22

Handlowała podróbkami w internecie. 23-latka z zarzutami

 
Handlowała podróbkami w internecie. 23-latka z zarzutami źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 23-letnia mieszkankę powiatu, która w sieci oferowała podrabiane produkty różnych znanych marek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sporo towaru, który nie został jeszcze sprzedany lub wysłany do zainteresowanych ofertą 23-letniej mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego. Produkty te sprzedawała przez internet.

- Kilkadziesiąt par obuwia zabezpieczyli gnieźnieńscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. A dlaczego? Dlatego, że 23-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego za pośrednictwem internetu wprowadzała podróbki do obrotu, to znaczy z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Część z nich była przygotowana do wysyłki do kupujących. Obecnie funkcjonariusze czekają na oszacowanie strat na jakie narażone zostały poszkodowane firmy - informuje KPP Gniezno.

Jak informuje gnieźnieńska komenda, zabezpieczony na potrzeby postępowania towar nie trafi już do klientów, a ich 23-letnia właścicielka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. - W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat - przypominają policjanci.


źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Maciek wtorek, 17 maja 2022 10:38 napisane przez Maciek

    Wielki mi sukces. Niech się policjanci przejdą po butikach na Dąbrówki, Chrobrego, Warszawskiej i większość z nich będzie do zamknięcia - piękne ciuszki Gucci, Dolce Gabana itd tyle, że same podróby.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane