piątek, 22 kwietnia 2022 12:24

Kontenery były za ciężkie, a kierowca skracał odpoczynek

 
Kontenery były za ciężkie, a kierowca skracał odpoczynek źródło: WITD

Uchybienia w transporcie kontenerów morskich stwierdzili inspektorzy drogowi podczas kontroli przeprowadzonej na drodze ekspresowej S5.

W miniony czwartek 21 kwietnia, na drodze ekspresowej S5, inspektorzy z Gniezna zatrzymali do kontroli nienormatywny zespół pojazdów. Dwa kontenery 20-stopowe przewożone na trasie z Gdańska do Nowej Wsi Wrocławskiej zawierały rolki z tworzywa sztucznego i elektronikę.

Towaru w kontenerach było tyle, że rzeczywista masa całkowita zespołu pojazdów wyniosła 43,7 ton, przy normie 40,0 ton. Poza tym kierowca skracał sobie kilka razy okresy odpoczynku dziennego.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 7 tys. 850 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Stwierdzone naruszenie zostało usunięte.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane