niedziela, 17 kwietnia 2022 11:13

Ubodzy i bezdomni zasiedli wspólnie do wielkanocnego śniadania

 

Ten wyjątkowy, niedzielny poranek dla osób potrzebujących i samotnych był inny niż każdy. Wszystko za sprawą wspólnego śniadania wielkanocnego, zorganizowanego w stołówce dla ubogich.

Podobnie jak w wigilię Bożego Narodzenia, tak i w wielkanocny poranek Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wspólnie z Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, przygotowało świąteczny posiłek dla wszystkich biednych, bezdomnych i samotnych z terenu Gniezna.

Zanim wszyscy zasiedli wspólnie do śniadania, w pomieszczeniu nad jadłodajnią odprawiona została msza święta, sprawowana przez ks. Krzysztofa Stawskiego, dyrektora Caritasu. Tuż po niej jej uczestnicy udali się do stołówki, gdzie na każdego czekał posiłek przygotowany przez siostry szarytki oraz osoby świeckie. Na stole nie zabrakło zwyczajowego, wielkanocnego jadła, ale i ciepłego żurku. W sumie obdarowanych zostało kilkudziesięciu potrzebujących z całego Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane