piątek, 08 kwietnia 2022 12:59

Skontrolowali przewozy zwierząt, ale to kierowcy nie spełnili wymagań

 

Inspektorzy drogowi wspólnie ze służbami weterynaryjnymi sprawdzali prawidłowość przewozu żywych zwierząt.

Gnieźnieński oddział Inspekcji Transportu Drogowego, przeprowadził wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii kontrole przewozu zwierząt na drogach powiatu. Podczas tych działań skontrolowano trzy pojazdy, a wobec dwóch przypadków skończyło się wszczęciem postępowań administracyjnych.

W pierwszym przewoźnik drogowy, który był jednocześnie kierowcą, zapłaci 1,5 tys. zł za brak ukończenia szkolenia okresowego. Drugi kierowca nie miał orzeczeń lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Zarządzającemu transportem będzie groziła kara 2 tys. zł.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane