czwartek, 17 marca 2022 17:50

Wyjazd ze wsparciem dla Humania - konkretne potrzeby

 

Za kilka dni z Gniezna wyruszyć ma transport, który będzie udawał się do miasta partnerskiego Humań. Można przekazać konkretne wsparcie, szczególnie potrzeba leków.

Wyjazd ze wsparciem odbędzie się we wtorek 22 marca br. Na liście potrzeb znajdują się przede wszystkim materiały medyczne, lekarstwa oraz wsparcie w postaci żywności o długim terminie przydatności. Wydarzenie jest organizowane oddolnie, ale ma już za sobą pierwszy transport do tego miasta, który odbył się kilka dni temu. Teraz pomoc jest bardziej sprecyzowana i dotyczy przede wszystkim trudnych do osiągnięcia leków dla osób, które ich wymagają.

Zainteresowanych udziałem w akcji lub chcących pomóc odsyłamy do grupy na Facebooku Gniezno - Humań: https://www.facebook.com/groups/gniezno.uman

Dokładna lista potrzeb, podzielona według priorytetów, jest dostępna pod tym linkiem. Tam też znajduje się numer telefonu do organizatora oraz kontakt przez Viber, WhatsApp lub Telegram.

Informujemy jednocześnie, że cały czas trwa także działalność Powiatowego Punktu Zbiórki w hali sportowej przy ul. Sobieskiego. Tam przyjmowane są dary dla uchodźców z Ukrainy. Najpotrzebniejsze rzeczy to przede wszystkim: żywność (również dla niemowląt), środki higieny osobistej, chemia, artykuły papiernicze/szkolne.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Stopa procentowa czwartek, 17 marca 2022 21:53 napisane przez Stopa procentowa

    Pan Glapiński zbiera od spłacających kredyty hipoteczne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane