poniedziałek, 07 marca 2022 07:51

Betonowe słupy za ciężkie na jeden transport

 
Betonowe słupy za ciężkie na jeden transport źródło: WITD

Ze sporymi karami może się liczyć przewoźnik, który wysłał w drogę transport betonowych słupów, przekraczający kilka przepisowych norm.

Kilka dni temu na drodze ekspresowej S5, gnieźnieńscy inspektorzy zatrzymali kierowcę, który przewoził nienormatywny ładunek z Belęcina do Bydgoszczy. Potężne dwa betonowe słupy umieszczone zostały na naczepie spowodowały przekroczenie kilku przepisowych parametrów tego przewozu.

Dopuszczalna masa całkowita zamiast 40 t wyniosła 47,7 t, nacisk grupy osi w naczepie 28,4 t zamiast 27,0 t a długość 21,32 m przy normie 16,5 m. Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne na łączną kwotę 25 tys. zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Zespół pojazdów został usunięty na parking strzeżony.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane