czwartek, 03 marca 2022 13:01

Pierwsze wsparcie z zewnątrz dotarło do miasta Browary

 
Pierwsze wsparcie z zewnątrz dotarło do miasta Browary zdjęcia: Powiat Gniezno

Browary na Ukrainie, które jest regionem partnerskim dla Powiatu Gnieźnieńskiego, otrzymało pierwszą część pomocy humanitarnej skierowanej do walczącego kraju.

Mija tydzień od rosyjskiego ataku na Ukrainę, która dzielnie stawia opór najeźdźcom na wielu frontach. Obrona jest bardzo nierówna w obliczu niszczących ataków rakietowych przeciwnika. Na zapleczu ukraińskiej linii oporu znajdują się Browary - region partnerski Powiatu Gnieźnieńskiego, znajdującego się koło Kijowa. 

Dzisiaj do Browarów przybyła pierwsza pomoc humanitarna - z Estonii i Łotwy. Zbiórka na rzecz tego regionu organizowana jest również przez zaprzyjaźnione organizacje i samorządy w Polsce w tym Powiat Gnieźnieński. 

Sytuacja w Browarach jest trudna, ale główne walki toczą się w oddaleniu od miasta. Serwisy informują przede wszystkim o ostrożności przy czytaniu różnych wiadomości i odróżniania ich od fake newsów. Ponadto pojawiają się informacje o zachowaniu w sytuacji, gdy może dojść lub doszło do zawalenia domu. Bieżące informacje są publikowane na Facebooku czy Telegramie, dotyczą m.in. działalności aptek, przyjmowania lekarzy, a także ogłaszania alarmów.

W przypadku Humania, które jest miastem partnerskim Gniezna, pierwszy transport z pomocą humanitarną wyruszył już do jego mieszkańców. Samo miasto znajduje się z dala od działań wojennych, ale już doświadczyło efektów rosyjskiej napaści na Ukrainę. W serwisach podawane są przede wszystkim komunikaty o alarmach przeciwlotniczych. 


Igor Sapozko, mer miasta Browary

zdjęcia: Powiat Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane