czwartek, 24 lutego 2022 18:57

Pikietowali z wyrazami solidarności dla Ukrainy

 

W czwartkowy wieczór na gnieźnieńskim rynku odbyła się pikieta, podczas której wyrażano swój sprzeciw przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Od wczesnych czwartkowych godzin ukraińskie miasta są pod ostrzałem rosyjskich wojsk. Wśród wielu miast, które ucierpiały już na skutek agresji wschodniego sąsiada, jest także Humań - miasto partnerskie Gniezna, a także Browary - region, z którym współpracuje Powiat Gnieźnieński.

Wyrażając solidarność z Ukraińcami walczącymi o suwerenny, niepodległy kraj, w czwartkowy wieczór odbyła się jedna z wielu pikiet, jakie mają miejsce na terenie całego kraju. Na gnieźnieńskim Rynku spotkała się grupa osób, które postanowiły wyrazić swoją solidarność z broniącym się krajem, a którego liczni reprezentanci mieszkają także w Grodzie Lecha. Podczas niej padały liczne hasła zachęcające do solidarności, a także - jeśli taka sytuacja wystąpi - niesienia pomocy uciekającym przed wojną, jeśli zgodnie z przewidywaniami trafią oni do naszego regionu. Póki co jednak trudno powiedzieć w którym kierunku wydarzenia na Ukrainie się potoczą. 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza miro sobota, 26 lutego 2022 12:07 napisane przez miro

  Ad. Aleksandra - mordowali Ukraińcy,a nie ukraińscy Rosjanie spod Kijowa.

 • Link do komentarza Jan sobota, 26 lutego 2022 10:32 napisane przez Jan

  Brawo Aleksandra. To o tobie dr Strosmajer mówił jako o gołębicy

 • Link do komentarza Damian piątek, 25 lutego 2022 19:08 napisane przez Damian

  Aleksandra, w obliczu tak wielkiego obecnego dramatu radzę tobie jedno: Stul pysk!

 • Link do komentarza Rabiał piątek, 25 lutego 2022 15:03 napisane przez Rabiał

  Aleksander, weź, człowieku, rozbieg i walnij głową w mur! Może pojmiesz wtedy prawdziwą wartość słowa EMPATIA.

 • Link do komentarza Jsw piątek, 25 lutego 2022 12:58 napisane przez Jsw

  Ukraina ma to co ma. Na własne życzenie. Broń Boże angażować się w ten konflikt.

 • Link do komentarza Aleksandra piątek, 25 lutego 2022 08:11 napisane przez Aleksandra

  Solidaryzującym się z Ukraińcami Polakom proponuję pamiętać jak Ukraińcy solidaryzują się z pomordowanymi Polakami, kobietami i małymi dziećmi, którzy bez godnego pochówku i identyfikacji leżą na Wołyniu, Podolu i w Małopolsce Wschodniej pomordowani w bestialski sposób.

 • Link do komentarza Gnieźniok czwartek, 24 lutego 2022 21:06 napisane przez Gnieźniok

  Ciekawe, że wzięli ze sobą "flagę" unijną, a zapomnieli o polskiej.
  W najbliższą niedzielę w kościołach będzie zbiórka na pomoc Ukrainie, a ksiądz prymas pojedzie na liturgię greckokatolicką do Inowrocławia, by razem z mieszkającymi tam Ukraińcami modlić się o pokój dla ich ojczyzny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane