czwartek, 27 stycznia 2022 14:55

Ostatnie pożegnanie Janusza Sekulskiego

 

Rodzina, harcerze, samorządowcy i przyjaciele pożegnali w czwartkowe popołudnie zmarłego kilka dni temu Janusza Sekulskiego.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu przy ul. Witkowskiej i rozpoczęły się od mszy świętej, odprawianej przez kilku księży w kaplicy pw. Wszystkich Świętych. Tuż po wspólnej modlitwie w intencji zmarłego, został on odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku.

Wśród uczestników pogrzebu nie brakowało starszyzny harcerskiej, wychowanków z ZHP oraz obecnych przedstawicieli gnieźnieńskiego hufca wraz z pocztem sztandarowym. W pogrzebie uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta oraz służb mundurowych. 

Śp. Janusz Sekulski przez wiele lat pracował w gnieźnieńskim Urzędzie Skarbowym na stanowisku zastępcy naczelnika, a także przez lata był komendantem miejscowego hufca ZHP. Przez ostatnie ćwierć wieku działał w Towarzystwie Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Towarzystwie Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Z jego inicjatywy odbywało się co roku kilka uroczystości patriotycznych, związanych z upamiętnieniem rzezi wołyńskiej, obrony Lwowa oraz zbrodni katyńskiej. Zmarł 22 stycznia br. w wieku 80 lat. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022