czwartek, 27 stycznia 2022 12:25

1 tys. złotych mandatu za „niepewną” jazdę rowerem

 

Wysokie kary za wykroczenia drogowe dotyczą nie tylko kierujących autami, ale także i innymi pojazdami - w tym rowerami czy hulajnogami. Teraz przekonał się o tym jeden z mieszkańców gminy Niechanowo.

21 stycznia br. policjanci z gnieźnieńskiej drogówki, patrolując drogi powiatu, jadąc przez wieś Miroszka zauważyli rowerzystę, który "jechał niepewnie" swoim jednośladem. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i sprawdzić jego stan trzeźwości.

- Badanie alkomatem wykazało u 44-letniego mieszkańca gminy Niechanowo 0,46 promila alkoholu. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym, zgodnie z nowymi przepisami w wysokości 1000 złotych - informuje KPP Gniezno. Jak dodają policjanci, gdyby rowerzysta był nietrzeźwy (czyli miał powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) wysokość grzywny wyniosłaby 2 500 złotych. Mimo to taka wysoka kara i tak powinna dać kierującym jednośladami wiele do myślenia.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza szofer czwartek, 27 stycznia 2022 12:45 napisane przez szofer

    I bardzo dobrze, nie pić, jak się wsiada za kierownicę nawet jednośladu! Niestety bezkarność panuje na autostradach i trasach szybkiego ruchu. Tam nie ma policji i kierowcy czują się bezkarni, a najbardziej TIRowcy ze wschodu. Jeszcze nigdy nie widziałem patrolu na tych drogach, a jeżdżę niemało! I tam jest najwięcej wypadków!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022