wtorek, 25 stycznia 2022 09:06

Dodatek osłonowy - uwaga na „pomocne” osoby

 

Przestrzega się osoby, które chcą skorzystać z dodatku osłonowego w jednostkach pomocy społecznej, przed osobami oferującymi wsparcie przy ich realizacji.

Komunikat w tej sprawie zamieściła gmina Kiszkowo. Ta przestroga powinna dotrzeć do każdego, kto zamierza korzystać z dodatku osłonowego i spotyka się z ofertą obcych osób, chcących pomóc przy wypełnianiu wniosku. Podobna informacja o osobie chodzącej od domu do domu dotarła do nas z gminy Łubowo.

- W związku z sygnałami, że na terenie naszej gminy pojawiły się osoby oferujące pomoc w załatwieniu dodatku osłonowego informujemy, że wnioski o wypłatę dodatku osłonowego wydawane i przyjmowane są tylko i wyłącznie w urzędzie gminy - informuje gmina Kiszkowo. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w innych samorządach, dlatego przestrzega się, że pracownicy urzędu nie odwiedzają petentów w domach, a osoby zgłaszające się z propozycją pomocy w wypełnianiu wniosku, mogą być oszustami. W ten sposób mogą poznać m.in. dane osobowe, które wykorzystają w różnych celach.

W przypadku podejrzenia próby popełnienia przestępstwa lub gdy przestępstwo zostało popełnione, należy poinformować policję.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022