poniedziałek, 24 stycznia 2022 14:45

Wjechał na przejazd przy czerwonym świetle - wrócił z wysokim mandatem

 
Wjechał na przejazd przy czerwonym świetle - wrócił z wysokim mandatem źródło: KPP Gniezno

Słono będzie kosztować kierowcę busa jego postępowanie, jakiego dopuścił się na przejeździe kolejowym w Pierzyskach. 

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek. 26-letni kierowca busa nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, znajdującej się przed przejazdem kolejowym, która informowała nadjeżdżającym pociągu. 

Za popełnione wykroczenie policjanci z Czerniejewa ukarali go, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych - informuje KPP Gniezno. 

Policjanci informują, że tylko w 2021 roku w rejonie przejazdów kolejowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, doszło do kilku wypadków drogowych, które skutkowały śmiercią, obrażeniami ciała i zniszczeniami pojazdów. W jednym przypadku poszkodowany został maszynista lokomotywy - uderzyła w samochód dostawczy, którego kierowca wjechał na przejazd, nie mogąc go bezpiecznie opuścić. Do tego dochodzą także utrudnienia w ruchu oraz opóźnienia pociągów, na całej trasie. Dlatego funkcjonariusze apelują o rozsądek i stosowanie się do oznakowania oraz sygnalizacji - są one po to, by jadący zarówno drogą, jak i torami, dotarli bezpiecznie do swojego celu.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Obserwator wtorek, 25 stycznia 2022 18:01 napisane przez Obserwator

    Wy od komentarzy na pewno nie raz sami przejechaliście jak się świeciły lampy czerwone...więc wam tez brawo i gratulacje

  • Link do komentarza kierowca bombowca wtorek, 25 stycznia 2022 11:44 napisane przez kierowca bombowca

    i bardzo k dobrze!

  • Link do komentarza samanael poniedziałek, 24 stycznia 2022 17:48 napisane przez samanael

    Brawo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022