sobota, 22 stycznia 2022 17:31

Wypadek na ul. Lednickiej. Trzy osoby trafiły do szpitala

 

Do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie na Winiarach.

Do zdarzenia doszło 22 stycznia, około godziny 16.30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji na ul. Lednickiej, tuż przed pętlą autobusową, samochód osobowy marki Audi uderzył czołowo w bok Forda, który prawdopodobnie nawracał z zatoki parkingowej. W wyniku silnego uderzenia, drugie z aut przemieściło się na jezdni i zatrzymało na chodniku.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku. Trzy osoby poszkodowane w zdarzeniu (w tym dziecko) trafiły do karetek zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przewieziono je do szpitala na dalsze badania.

Okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch był przez pewien czas zablokowany, a potem odbywał się wahadłowo.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza prosta sprawa wtorek, 25 stycznia 2022 13:10 napisane przez prosta sprawa

  Jechałby wolno jeden, nic by się nie stało. Drugi zachowałby rozwagę przy włączaniu do ruchu, nic by się nie stało. A tak?

 • Link do komentarza Snake poniedziałek, 24 stycznia 2022 16:08 napisane przez Snake

  Cud że nie doszło jeszcze do karambolu przy wyjeździe z os. Jagiellońskiego. Przejście dla pieszych słabo oświetlone i wyjazd z osiedla zastawiony przez samochody, a droga biegnie tam lekko po łuku. Piesi muszą tam czasami przebiegać jak chcą żyć a samochody wymuszać włączanie się do ruchu. Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na osiedlu!!! Może ktoś tym się w końcu zajmie

 • Link do komentarza Antek niedziela, 23 stycznia 2022 10:44 napisane przez Antek

  Jak znam zycie to tym fordem wcale nie zawracal a wyjezdzal po przejsciu dla pieszych z piastowskiego. Tam notorycznie kierowcy jezdza po chodniku i po przejsciu. To byla tylko kwestia czasu jak dojdzie do zdarzenia.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 23 stycznia 2022 09:46 napisane przez Marek

  W tym miejscu ulica Lednicka jest bardzo szeroka. Przydała by się tam środkowa wysepka , na której piesi mogliby się na chwilę zatrzymać i odpocząć . Szczególnie ci starsi piesi, idący na przystanek autobusowy. Taka wysepka naprawdę poprawiła by odrobinę bezpieczeństwo pieszych na tych "pasach".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022