piątek, 21 stycznia 2022 17:14

Wyprzedzał na skrzyżowaniu - dostał 1 tys. zł mandatu

 
Wyprzedzał na skrzyżowaniu - dostał 1 tys. zł mandatu źródło: KPP Gniezno

Kolejni kierowcy przekonują się o zasadności wprowadzenia nowych stawek mandatów za popełnione wykroczenia drogowe.

W miniony czwartek okazję ku temu miał kierujący Volkswagenem Caddy, który na oczach gnieźnieńskich policjantów drogówki z grupy Speed, zdecydował się na wyprzedzenie ciężarówki w rejonie skrzyżowania. Za swoje zachowanie został on ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych - informuje KPP Gniezno.

Policjanci przy tej okazji przypominają, że wraz ze zmianą taryfikatorów za wykroczenia, mandat w wysokości 1 tys. złotych można otrzymać za wyprzedzanie: pojazdu silnikowego przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie opatrzonym znakami ostrzegawczymi, na skrzyżowaniu (z wyjątkiem ronda i skrzyżowania z sygnalizacją), pojazdu uprzywilejowanego w terenie zabudowanym czy na przejeździe rowerowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022