środa, 19 stycznia 2022 10:40

Uczniowie I LO kwestowali dla dzieci z Domów Dziecka

  mn
Uczniowie I LO kwestowali dla dzieci z Domów Dziecka zdjęcie nadesłane

Tradycją już stało się, że w okresie świątecznym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego zbierają pieniądze na rzecz dzieci z gnieźnieńskich placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Tak było i tym razem. Zebrali i przekazali dla podopiecznych Domów Dziecka z terenu powiatu prawie 4 tys. złotych. Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie od wielu lat organizuje świąteczną kwestę. W tym roku uczniowie popularnej „szesnastki” również wyruszyli na ulice Pierwszej Stolicy, aby zbierać pieniądze dla wychowanków Ośrodków Opiekuńczo – Wychowawczych w Gnieźnie.

Dzięki zaangażowaniu 80 wolontariuszy udało się uzbierać kwotę 3956 złotych. Kwestowanie umilały śpiewane przez uczniów pod Starym Ratuszem kolędy i pastorałki. W zorganizowaniu przedsięwzięcia, jak co roku pomógł także Miejski Ośrodek Kultury. Mieszkańcy Gniezna hojnie odpowiedzieli na prośbę wolontariuszy o wsparcie do puszki.

- Zawsze spotykamy się z otwartością i dużą życzliwością mieszkańców. Bardzo im za wszystkie datki dziękujemy - mówi Elżbieta Urbańska, nauczycielka z I LO i organizator kwesty z ramienia szkoły.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022