piątek, 31 grudnia 2021 15:13

Poranny pożar budynku w gospodarstwie. W środku była cysterna paliwa

 
Poranny pożar budynku w gospodarstwie. W środku była cysterna paliwa źródło: OSP Niechanowo

Kilka zastępów straży gasiło pożar, który w piątkowy ranek wystąpił na terenie jednego z gospodarstw w Grotkowie w gminie Niechanowo.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia, kilkanaście minut po godzinie 6 rano. Wówczas to do gnieźnieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu na terenie gospodarstwa w Grotkowie. Jak wynikało z przekazanych informacji, w środku miała znajdować się cysterna z paliwem.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Niechanowo, OSP Witkowo, OSP Żydowo oraz JRG Gniezno. Po dotarciu na miejsce pierwszego z nich zastano rozległy pożar przybudówki stojącej obok budynku gospodarczego. Wewnątrz, tak jak zawarto w zgłoszeniu, znajdowała się cysterna wypełniona olejem napędowym. Działania strażaków polegały na stłumieniu pożaru przy jednoczesnym chłodzeniu zbiornika z paliwem. 

Po ugaszeniu płonącej konstrukcji obiektu, strażacy za pomocą wody ochładzali rozgrzaną cysternę. Działania na miejscu prowadzone były przez kilka godzin. 

źródło: OSP Niechanowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane