czwartek, 30 grudnia 2021 07:38

Przekazano specjalne materace dla pacjentów szpitalnego oddziału

 
Przekazano specjalne materace dla pacjentów szpitalnego oddziału źródło: Szpital Pomnik Chrztu Polski

W minioną środę na ręce przedstawicieli Szpitala Pomnik Chrztu Polski zostały przekazane dwie sztuki materacy przeciwodleżynowych, zakupionych ze środków pochodzących z budżetu Miasta Gniezna.

Gnieźnieńska lecznica otrzymała dwie sztuki materacy przeciwodleżynowych, które zostały przekazane przez Miasto Gniezno. Ich funkcją jest przede wszystkim zmniejszenie częstości występowania odleżyn 3 i 4 stopnia, poprzez redystrybucję niskiego ciśnienia oraz zapewnienie optymalnego komfortu pacjenta.

Dzięki temu rozwiązaniu, jakie jest stosowane w przypadku tych materacy, udaje się otrzymać zaawansowane rozwiązanie przeciwodleżynowe i terapeutyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów wysokiego ryzyka. Materace (teraz w sumie jest ich pięć) będą służyć pacjentom szpitalnego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Wartość otrzymanego wsparcia to blisko 18 tys. zł.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022