wtorek, 28 grudnia 2021 17:03

Nowy dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego

 

We wtorkowe południe opublikowano dekret abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski, w którym zwalnia on dotychczasowych dwóch kapłanów z pełnionych obowiązków.

Zgodnie z treścią dekretu, opublikowanego 28 grudnia, ks. kan. Jarosława Bogacza został zwolniony z funkcji dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie i mianował go rektorem kościoła rektorskiego pw. św. Jana Chrzciciela w Gnieźnie. 

Jednocześnie ks. prał. Kazimierz Kociński, który dotychczas pełnił funkcję rektora ww. świątyni, został z tego obowiązku zwolniony. Na stanowisko dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie mianowany został Bartosz Przybyła, który do tej pory pełnił funkcję kierownika w tej placówce. Wszystkie dekrety wchodzą w życie od 1 stycznia 2022 roku. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Cui kat środa, 29 grudnia 2021 17:54 napisane przez Cui kat

    To chyba tylko potwierdzenie formalne stanu jaki trwał w muzeum od wielu lat. Pan Jarosław był tylko figurantem bo uważano że na takim stanowisku musi zasiadać ksiądz.

  • Link do komentarza katolik wtorek, 28 grudnia 2021 18:06 napisane przez katolik

    Trudno zrozumieć, jeżeli bierze się pod uwagę przyczyny tego dekretu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022