piątek, 17 grudnia 2021 08:15

Potrzebna pomoc dla pogorzelców

 

W miniony wtorek w budynku mieszkalnym położonym w Pyszczynku doszło do pożaru, w wyniku którego rodzina straciła dach nad głową. Teraz potrzebne jest wsparcie, by mogli przetrwać najbliższy czas.

O zdarzeniu informowaliśmy tego samego dnia. W późnych godzinach popołudniowych w domu w Pyszczynku koło Gniezna doszło do pożaru, który spowodował sporo zniszczeń w wyposażeniu, a do tego poparzenia odniosła jedna z osób, która próbowała ratować mienie. Budynek nie nadawał się do dalszego użytkowania i mieszkańcy musieli przenieść się do tymczasowej lokalizacji. 

- Rodzicom udało się wynająć na szybko mieszkanie które wymaga delikatnego remontu, odświeżenia. W mieszkaniu jest jeden piec kaflowy na 3 pokoje, Może ktoś z Państwa miałby piec kozę której nie potrzebuje a mógłby przekazać ją dla rodziców. W ten sposób mogli by ogrzać inna cześć mieszkania. Potrzebne są meble takie jak: meble kuchenne, gazówka, stół oraz krzesła, jakaś meblościanka lub szafa oraz 1 lub 2 szt. biurka do nauki dla chłopaków. Potrzebne są również kołdry, poduszki, poszewki, ręcznik, firany w zasadzie tak naprawdę to prawie wszystko. Ubrania oraz buty , dwa plecaki szkole, jakiś odkurzacz. Na ten moment udało nam się zorganizować łóżka do spania, lodówkę, pralkę i jedną meblościankę. Jeżeli jesteście Państwo w stanie jakkolwiek pomóc, będziemy wdzięczni za każdą pomoc - pisze w prośbie o wsparcie pani Klaudia, która dodaje iż potrzebne jest także żywność. Kontaktować się można pod numerem 572 878 250. 

Dla pogorzelców potrzebne jest każda forma wsparcia, także pod postacią odzieży, gdyż wszystko inne stracili w wyniku pożaru: Dla Taty koszulki na rozmiar M spodnie na wzrost 180( szczuplej budowy) oraz buty w rozmiarze 41/42. Dla Mamy koszulki na rozmiar 44/46 spodnie 2XL /3XL buty 41/42. Dla siostry 21 lat koszulka XL spodnie 38/40 buty w rozmiarze 40. Dla siostry Lat 22 potrzebne są buty 40/41 ubrania udało się już zorganizować. Dla brata lat 17 koszulki na rozmiar L/XL spodnie na wzrost 182, brat jest szczuplej budowy, butów na rozmiar 41/42. Dla brat 12 lat potrzebne są buty w rozmiarze 38/39, ubrania udało się zorganizować. Dla siostrzenicy 2 lata ubrania w rozmiarze 98/104 oraz buciki w rozmiarze 23-24. Dla siostrzeńców dwóch mają po 3,5 roku oraz 4 lata. Ubrania w rozmiarze 104, 110/116 oraz buty w rozmiarze 27/28, 29.

źródło: OSP Zdziechowa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022