środa, 15 grudnia 2021 13:30

Inga otrzyma refundację operacji

 

Po długich staraniach i oczekiwaniu udało się uzyskać refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia dla Ingi z Niechanowa.

Inga Soszyńska od narodzenia posiada wadę serca - anomalię Ebsteina. Mimo iż lekarze już na początku dawali jej małe szanse, dziewczynka rosła i rozwijała się. Mimo, że posiadane schorzenie jest nieprzewidywalne, a każdy przypadek przebiega inaczej, Inga ma już 9 lat. Rodzice jednak zdecydowali się, że nie można dłużej czekać, dlatego kilka miesięcy temu rozpoczęli starania o zebranie niezbędnej kwoty na operację w Monachium. Kwota, która była potrzebna, wynosiła prawie 370 tys. złotych.

Na potrzeby Ingi odbywała się zbiórka internetowa, ale także wiele inicjatyw mających na celu zgromadzenie niezbędnych środków. Jednocześnie jednak rodzina starała się o pozyskanie refundacji operacji dziewczynki z NFZ, co jednak trwało bardzo długo. Teraz otrzymano informację, że zostaną zwrócone jej koszty.

- Otrzymaliśmy oficjalną, pisemną decyzję prezesa NFZ na refundację operacji Ingi metodą cone w Monachium. Jeśli śledzicie doniesienia medialne na temat Funduszu Medycznego, wiecie, jak trudno otrzymać zgodę na refundowane planowe leczenie zagraniczne. Dlatego obecną sytuację rozpatrujemy jako wydarzenie niezwykłe, niecodzienne, nieoczekiwane - informują rodzice Ingi. Do tego czasu w zbiórce udało się zebrać 64% niezbędnej kwoty.

- Starania o dokument, który pozwala leczyć Ingę za granicą, rozpoczęliśmy 1 sierpnia, cały proces trwał prawie 5 miesięcy. Podczas tego długiego czasu wielokrotnie kardiochirurdzy, z którymi się konsultowaliśmy, powtarzali, że szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji prezesa NFZ w tej sprawie są prawie żadne. Tylko upór nie pozwolił nam odpuścić, poza nami nie wierzył w to prawie nikt… Musieliśmy rozpocząć zbiórkę, dotrwaliśmy – dzięki Wam, do dziś. Ale teraz – kończymy. Przed nami najtrudniejsze – operacja i rehabilitacja - dodali.

Jak dalej można przeczytać, środki zebrane do tej pory na rzecz Ingi będą wykorzystane na nierefundowane cewnikowanie serca w Monachium oraz rehabilitację pooperacyjną. Po zakończeniu leczenia będą przekazane innym podopiecznym fundacji Siepomaga i Cor Infantis – zgodnie z ich regulaminami. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Realista środa, 15 grudnia 2021 15:42 napisane przez Realista

    Tak naprawdę to ludzie ludziom ratują życie... Ludzie są wspaniali.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane