poniedziałek, 13 grudnia 2021 12:00

Odjechał skradzioną ciężarówką, a wrócił w radiowozie

 

Dzięki dobrej współpracy jednostek policji odzyskano samochód ciężarowy marki Iveco o wartości 150 tysięcy złotych. 

Tydzień temu tj. w poniedziałek 6 grudnia br. około godziny 22:30 dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu ciężarowego marki Iveco. Auto, którego wartość wyceniono na 150 tys. złotych, było wcześniej zaparkowane na osiedlu Ustronie w Gnieźnie.

Niecałe trzy godziny później, dzięki dobrej współpracy pomiędzy jednostkami policji, uciekinier został zauważony przez policjantów na terenie powiatu aleksandrowskiego. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, jednak gdy ten zatrzymał auto, spróbował ucieczki. Próbował, ponieważ po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów z Aleksandrowa Kujawskiego a następnie przekazany do dyspozycji policjantów z Gniezna.

35-latek usłyszał zarzut i przyznał się do kradzieży samochodu. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Auto wróciło już do właściciela. Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym 35-latek stając przed wymiarem sprawiedliwości może usłyszeć wyrok nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Radosław poniedziałek, 13 grudnia 2021 13:04 napisane przez Radosław

    Dozór policyjny hahahaha w jakim ja kraju mieszkam.! Ten kraj schodzi na psy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane