czwartek, 09 grudnia 2021 07:45

Transport ponad normę i bez badań technicznych

 

Nienormatywny zespół pojazdów przewoził koparkę na gąsienicach. Ciągnik siodłowy i naczepa nie miały też ważnych badań technicznych. Interweniował patrol wielkopolskiej inspekcji. 

Krajowy transport drogowy koparki na gąsienicach na trasie z Dąbrówki do Wrześni zwrócił uwagę inspektorów z Gniezna, którzy kilka dni temu zatrzymali zespół pojazdów na drodze ekspresowej S5. Od razu widać było, że pojazd był za szeroki. Po zmierzeniu okazało się, że o 0,45 m. Był również za długi o 0,1 m. Wagi inspekcyjne wykazały natomiast, że dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych w naczepie został przekroczony o 1,5 t, podobnie jak dopuszczalna masa całkowita o 6,3 t. Podczas kontroli okazało się też, że przyczepa i ciągnik nie miały ważnych badań technicznych, a kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy.

Przedsiębiorcę w postępowaniu administracyjnym może czekać kara pieniężna w wysokości w sumie 22 tys. zł. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne od naczepy i ciągnika, a zespół pojazdów otrzymał zakaz dalszej jazdy, ale warunkowo mógł się przemieścić na parking strzeżony, gdzie trafił za nienormatywność.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Obserwator czwartek, 09 grudnia 2021 09:46 napisane przez Obserwator

    Ino karać takich.Bez badań technicznych jeździć to już szczyt wszystkiego!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane