piątek, 03 grudnia 2021 15:29

Gnieźnianin zagubił się w Poznaniu

 
Gnieźnianin zagubił się w Poznaniu źródło: Straż Miejska Miasta Poznania

O interwencji wobec gnieźnianina, który wychłodzony siedział na jednej z najbardziej uczęszczanych ulic centrum Poznania, informuje tamtejsza Straż Miejska.

Sytuacja miała miejsce w miniony czwartek 2 grudnia w godzinach popołudniowych w ścisłym centrum Poznania. Funkcjonariusze tamtejszej Straży Miejskiej otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który od kilku godzin siedział na schodach jednej z kamienic przy ul. Półwiejskiej. 

Po dotarciu pod wskazany adres funkcjonariusze zastali sytuację zgodną z opisem zgłoszenia. - Chłopak był kontaktowy, ale nieco zdezorientowany i przestraszony. Dodatkowo był blady i mocno wychłodzony - w związku z tym strażnicy okryli go kocem termicznym i umieścili w radiowozie, w celu ogrzania - informuje Straż Miejska w Poznaniu.

W rozmowie ze strażnikami mężczyzna przekazał strażnikom, że na nic nie choruje i nie jest mu potrzebny lekarz. - W trakcie rozmowy ze strażnikami okazało się, że ma 24 lata i na co dzień mieszka w Gnieźnie. Oznajmił, że zagubił się w Poznaniu przekazała poznańska Straż Miejska. Wówczas też strażnicy podjęli próbę nawiązania kontaktu z kimś z rodziny, co ostatecznie się udało - jeden z krewnych przyjechał na miejsce i zaopiekował się 24-latkiem.

Przy tej okazji podtrzymujemy apel o reagowanie na widok osób, które przy obecnie panujących niskich temperaturach, mogą wymagać pomocy. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze lub nietrzeźwe przebywające na dworze. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

8 komentarzy

 • Link do komentarza rw poniedziałek, 06 grudnia 2021 22:34 napisane przez rw

  Aleksandra - "czuć woń alkoholu" to nie znaczy, że stwierdzono "bycie pod wpływem alkoholu". Strażnicy miejscy nie są wyposażeni w alkomaty i nie mają uprawnień do ich stosowania, więc skąd taka Twoja wiedza o jego pijanym stanie?

 • Link do komentarza avalon niedziela, 05 grudnia 2021 23:31 napisane przez avalon

  Jak można zgubić się w... Poznaniu? Cztery ulice na krzyż.
  Albo jest na coś chory albo coś brał.

 • Link do komentarza d-44 sobota, 04 grudnia 2021 12:12 napisane przez d-44

  Proszę nie krytykować tego młodego mężczyzny.Może jest niepełnosprawny intelektualnie?

 • Link do komentarza Mia sobota, 04 grudnia 2021 11:49 napisane przez Mia

  A może po prostu chłopak ma problemy zdrowotne? Łatwo oceniać rozpatrując w kategoriach zdrowia, jednak czasem wystarczy spojrzeć w kategorii choroby lub zaburzenia.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 04 grudnia 2021 11:44 napisane przez Koryfeusz

  Trzeba było powiadomić jakiś szpital. Widać, że z chłopakiem coś nie tak, może on wymaga specjalistycznej opieki. Normalny człowiek w takiej sytuacji zapyta o drogę. Być może chłopak wyrwał się spod opieki i uciekł do Poznania, ale to wtedy należy się przyjrzeć czy jego opiekunowie wywiązują się ze swoich obowiązków.

 • Link do komentarza Reflektor sobota, 04 grudnia 2021 11:28 napisane przez Reflektor

  Może po prostu chory, może po jakichś przeżyciach... Nic strasznego się nie stało. Trochę empatii.

 • Link do komentarza Wasyl07 sobota, 04 grudnia 2021 07:20 napisane przez Wasyl07

  Jak można się zgubić, a spytać kogoś o drogę nie można było bo co puste ulice sklepów nie było, funkcjonariuszy też nie było. Młody chłopak ale niegramotny.

 • Link do komentarza The Game sobota, 04 grudnia 2021 06:56 napisane przez The Game

  Dziwne, że tak młody vhlopak zakładam posiada komórkę i bardzo potrafi się nia obsługiwać, że nie wlaczyl sobie nawigacji

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane