czwartek, 02 grudnia 2021 08:00

Policjanci z Poznania przekazali nakrętki dla Damiana

 
Policjanci z Poznania przekazali nakrętki dla Damiana źródło: KMP Poznań

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji poznańskiej komendy miejskiej, zebrali i przekazali nakrętki na rzecz Damiana Julkowskiego. 

We wrześniu kraj obiegła informacja o zuchwałej kradzieży, jaka dotknęła Damiana - nieznany wówczas sprawca skradł z piwnicy bloku (w którym mieszka) kilkanaście worków z nakrętkami. Były one zbierane w celu ich zamiany na środki finansowe, które są potrzebne do jego rehabilitacji. 

Dzięki nagłośnieniu sprawy, udało się w krótkim czasie zebrać pieniądze potrzebne na kolejną z kilku dawek komórek macierzystych - terapii, której poddawany jest Damian, by mógł odzyskać sprawność. Tej zostanie on poddany, ale nie oznacza to końca leczenia, które będzie jeszcze trwało.

W tym samym czasie wielu przekazało też nakrętki, które trafiły do Damiana - było ich jeszcze więcej od tych, które zniknęły. Teraz do zbiórki dołączyli również policjanci z Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy zorganizowali zbiórkę wśród funkcjonariuszy i pracowników jednostki. Łącznie zebrali kilkadziesiąt kilogramów, które zostały w minioną środę przekazane Damianowi: - Chłopak walczy z chorobą, a taka ilość nakrętek to kolejna cegiełka potrzebna do jego kosztownej  rehabilitacji. Damian - życzymy dużo zdrowia. My nie mówimy „stop” i dalej zbieramy! A Ty chcesz dołączyć do akcji i pomóc? Nic prostszego! - piszą.

Więcej informacji o pomocy dla Damiana

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane