poniedziałek, 29 listopada 2021 08:17

Zderzenie dwóch samochodów w poniedziałkowy poranek

 
Zderzenie dwóch samochodów w poniedziałkowy poranek źródło: OSP Zdziechowa

Do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek 29 listopada w godzinach porannych na skrzyżowaniu dwóch dróg w Bojanicach.

Do zdarzenia doszło po godzinie 5:30 rano. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na skrzyżowaniu szosy prowadzącej z Mącznik do Kłecka i drogi dochodzącej od strony Działynia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Kłecko, OSP Zdziechowa i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszych zastępów zastano rozbite pojazdy poza jezdnią - autami podróżowało w sumie sześć osób, przy czym części udało się wysiąść o własnych siłach. W celu wydostania jednej osób, uwięzionej w pojeździe, trzeba było wykorzystać narzędzia hydrauliczne w celu jej uwolnienia. 

 

- W każdym z aut biorących udział w wypadku podróżowały po 3 osoby. Na miejscu zdarzenia obecne były 3 załogi pogotowia ratunkowego, JRG z Gniezna i strażacy z OSP z Kłecka i Zdziechowy. Wszystkie 3 osoby podróżujące seatem trafiły do szpitala: 16-letni pasażer do szpitala w Poznaniu, kierujący z ogólnymi potłuczeniami i 64-letni pasażer, który doznał poważnych obrażeń ciała trafili do szpitala w Gnieźnie. Pasażer opla z ogólnymi potłuczeniami również trafił do szpitala w Gnieźnie - informuje KPP Gniezno. Jak ustalono, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ponadto policjanci sprawdzili kierujących w policyjnych systemach i okazało się, że kierowca seata, 24 marca tego roku został przez policjantów gnieźnieńskiej drogówki ukarany mandatem karnym za to, że nie zastosował się do znaku Stop na skrzyżowaniu na którym dzisiaj doszło do wypadku.

źródło: OSP Zdziechowa

1 komentarz

  • Link do komentarza pytacz wtorek, 30 listopada 2021 09:14 napisane przez pytacz

    okazało się, że kierowca seata, 24 marca tego roku został przez policjantów gnieźnieńskiej drogówki ukarany mandatem karnym za to, że nie zastosował się do znaku Stop na skrzyżowaniu na którym dzisiaj doszło do wypadku - czy to nie powinno skutkować odebraniem prawa jady i skierowaniem do ponownego jego zdawania????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane