piątek, 26 listopada 2021 08:24

Awantura w autobusie MPK. Kurs nie został dokończony

 

Jeden z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego nie dokończył swojej trasy z uwagi na awanturę, jaka wywiązała się w pojeździe.

Sytuacja miała miejsce w miniony czwartek 25 listopada. O sprawie poinformowała nas jedna z mieszkanek, której dziecko nie dotarło na czas ze szkoły do domu. Jak przekazała, wszyscy mieli zostać wysadzeni na jednym z przystanków w centrum miasta, a powodem miała być awantura, do jakiej doszło w autobusie linii nr 17. 

Sprawę potwierdziła nam Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Jak się okazało, cała sytuacja miała miejsce około godziny 15 w rejonie ul. Żwirki i Wigury. - W autobusie miejskim znajdowała się kobieta z psem bez kagańca i pies zaczął ujadać - przekazano nam. Zachowanie czworonoga wzbudzało także obawy niektórych pasażerów, a do tego całe zajście zaczęło przeszkadzać kierowcy. Ten poprosił właścicielkę psa o założenie kagańca i uspokojenie go lub opuszczenie pojazdu - ta jednak nie zgodziła się na żadne z tych rozwiązań.

Na miejsce wezwano więc policję. - Kobieta została ukarana mandatem karnym za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia - dowiedzieliśmy się od KPP Gniezno. W wyniku tego zajścia autobus nie dokończył kursu i część pasażerów, po opuszczeniu pojazdu, musiała oczekiwać na kolejny kilkadziesiąt minut.

Zgodnie z regulaminem MPK Gniezno w autobusie zabrania się m.in. "przewożenia zwierząt i rzeczy w sposób utrudniający podróż innym podróżnym, zakłócania spokoju kierującemu pojazdem i innym podróżnym". Ponadto "zwierzęta domowe uciążliwe dla pasażerów (np. z powodu hałasu, zapachu itp.) mogą być przewożone pod warunkiem, że zostały umieszczone w odpowiednim pojemniku (np. w koszu, skrzynce, klatce), zapewniającym odizolowanie zwierzęcia od pasażerów". Zwierzę musi być pod kontrolą osoby, która ukończyła 13 rok życia oraz podróżny powinien dysponować aktualnym świadectwem jego szczepienia. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Koala sobota, 11 grudnia 2021 21:29 napisane przez Koala

  oby teraz wszyscy ludzie którzy zapragną wejść zwłaszcza z psem do autobusu mpk czy pks będą umieli się przygotować odpowiednio do jazdy autobusem.Psy to są zwierzęta o które trzeba dbać i nie można zapomnieć i o bezpieczeństwie innych pasażerów przebywających w autobusie.

 • Link do komentarza tomek niedziela, 28 listopada 2021 15:15 napisane przez tomek

  ludzie już zupełnie głupieją

 • Link do komentarza Gorol1968 niedziela, 28 listopada 2021 13:21 napisane przez Gorol1968

  Witajcie kochani Gnieźnianie.Moi krajanie.Mieszkam na Śląsku i tu też zdążają się takie przypadki,niestety.Ale na szczęście jest ich mało.Chciałbym do was przyjechać w grudniu po ,Barbórce,,Może się uda.Tęsknie ogromną e za tym cudownym miastem.

 • Link do komentarza antyantycovid sobota, 27 listopada 2021 12:10 napisane przez antyantycovid

  @Antycovid kpij sobie,kpij...

 • Link do komentarza Szymon Urbaniak piątek, 26 listopada 2021 21:19 napisane przez Szymon Urbaniak

  Z tego co widziałem to nie zostali wysadzeni a kierowca wypuszczał wszystkich którzy nie mieli czasu czekać na policję
  Pasażerka nie chciała opuścić autobusu „bo jej dziecko jest chore” a zaczęło się od tego że pomiędzy pasażerkami odbywała się dość ostra kłótnia do której włączył się piesek bez kagańca był agresywny wtedy kierowca oczywiście dobrze bo zareagował i chwała mu za to poprosił ją o opuszczenie autobusu lub też założenie kagańca psu oraz maseczki która miała na szyji policja jechała z 1.3 godz po czym przyjechała stwierdziła że nic się nie zgadza wiec sprawa na wokandę wtedy pasażerki się pogodziły i jednak pani woli mandat i za maskę ją pouczyli a za pasa dali mandat niestety ale moim zdaniem cała wina spoczywa na tej młodej dziuńi która ma problem i nie potrafi zachować się w społeczeństwie

 • Link do komentarza Pelacha piątek, 26 listopada 2021 17:53 napisane przez Pelacha

  Brawo Antycovid! Bardzo trafne spostrzeżenie!

 • Link do komentarza Antycovid piątek, 26 listopada 2021 13:45 napisane przez Antycovid

  A już myślałem, że tylko ludzie muszą jeździć w kagańcach.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 26 listopada 2021 10:41 napisane przez Mieszkaniec

  Takich dziwnych ludzi coraz więcej w sklepach, urzędach itp. No, ale jak kary jeżeli są, to są śmieszne. To tak będzie. Zresztą służby też nie reagują na wszelkie tego typu zjawiska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane