piątek, 26 listopada 2021 07:45

Zbyt ciężki kontener daleko nie pojechał

 
Zbyt ciężki kontener daleko nie pojechał źródło: WITD

Za dużo było części samochodowych w kontenerze, przewożonym na trasie S5 zatrzymanym do kontroli przez inspektorów drogowych.

W miniony poniedziałek 22 listopada, na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna, miejscowi inspektorzy zatrzymali nienormatywny pojazd z kontenerem 40-stopowym. Międzynarodowy transport drogowy części samochodowych na trasie z Sulina koło Kłecka, w powiecie gnieźnieńskim, do Niemiec wykonywał polski przewoźnik.

Po zważeniu pojazdu okazało się, że zamiast prawidłowych 40 t, ważył 45,95 t, czyli o blisko 15 proc. za dużo. Przekroczony też został dopuszczalny nacisk grupy osi o prawie 25 proc., ponieważ zamiast 24 t, wyniósł po zbadaniu 29,85 t. Kierujący pojazdem nie miał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, w tym przypadku potrzebował zezwolenie kategorii V.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z przepisów ruchu drogowego na kwotę 15 tys. zł i z Ustawy o transporcie drogowym - 5 tys. zł. Kierowca otrzymał 100 zł mandatu. Zespół pojazdów został usunięty na parking strzeżony.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane