czwartek, 25 listopada 2021 09:00

Podwyżka taryfy za ciepło z PEC

 
Podwyżka taryfy za ciepło z PEC źródło: Google Street View

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało, że od 8 grudnia wzrośnie cena taryfy za ciepło dla wszystkich budynków ogrzewanych przez spółkę.

23 listopada opublikowano decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, podjętą na wniosek Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie. Zgodnie z jej treścią od 8 grudnia 2021 roku, taryfa dla wszystkich budynków ogrzewanych przez PEC wzrośnie wynikowo o 14,94% w stosunku do dotychczasowych. 

- Ustalone w taryfie dla ciepła ceny i stawki opłat zostały skalkulowane na podstawie planowanych do poniesienia w okresie stosowania taryfy uzasadnionych kosztów prowadzenia działalności koncesjonowanej - zawarto w decyzji prezesa URE. PEC podwyżkę uzasadnia następująco: - Zmiana cen podyktowana jest drastycznym wzrostem cen uprawnień do emisji CO2, które są kosztem dla naszej firmy i są niezależne od naszej Spółki.

Jest to kolejna podwyżka w ciągu ostatnich lat. Rok temu we wrześniu ceny zostały podniesione o 2,69%, a dwa lata temu o 16,15%. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Bartol czwartek, 25 listopada 2021 15:49 napisane przez Bartol

  Zaczyna się! Najpierw zmowa PECu i spółdzielni w sprawie podpięcia budynków do ich sieci ciepłowniczej a teraz kolejna podwyżka i kuj kasę liczy :)

 • Link do komentarza p czwartek, 25 listopada 2021 13:18 napisane przez p

  Zaraz do domów wrócą angielki i kozy.

 • Link do komentarza Dorota czwartek, 25 listopada 2021 10:48 napisane przez Dorota

  Trzymajmy się ludziska za kieszenie. po podwyżce prądu, gazu, podatku, opłaty za parkowanie w centrum, opłaty stałej za ciepłą wodę w blokach , teraz jeszcze o 15 % wzrosną opłaty za centralne ogrzewanie i opłaty zmienne za ciepłą wodę . Ile tego !!!! Łatwiej wymienić te koszty które od stycznia NIE WZROSNĄ ? Ale czy na pewno ? Czy na pewno nie wzrośnie cena zimnej wody ? Czy na pewno nie wzrosną ceny biletów autobusowych? Czy na pewno nie wzrosną ceny biletów kolejowych ? Czy na pewno spółdzielnia i urbis nie podniesie kosztów eksploatacyjnych i remontowych naszych bloków - mieszkań ? A co żywnością ? Normalnie tragedia !!!!!! Powtórzę jeszcze raz ! Trzymajmy się za kieszenie !

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 25 listopada 2021 10:48 napisane przez mieszkaniec

  No to gnieźnianie niech dziękują wyborcom Budasza, którzy wraz z kandydatem i jego drużyną robili wszystko, by w kampanii wyborczej zohydzić konkurenta i wyśmiać poszukiwanie wód termalnych na terenie Gniezna, które są jedyna alternatywą praktycznie niewyczerpalnego i znacznie tańszego źródła ciepła pochodzącego z natury!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane