wtorek, 23 listopada 2021 09:06

Nie bądźmy obojętni - można uratować czyjeś życie

 

Wraz z nastaniem chłodniejszej aury ponownie wszyscy powinniśmy przyzwyczaić się do coraz niższych temperatur. To też czas, kiedy na widok osoby mogącej ulec wychłodzeniu, powinniśmy zareagować. 

Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci i strażnicy miejscy zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. 

Straż Miejska w Gnieźnie, jak co roku wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie monitoruje sytuację osób bezdomnych na terenie miasta. Znają oni takie rejony, jak pustostany, klatki schodowe czy zarośla, gdzie koczują tego typu jednostki i sprawdzają je systematycznie. Już udało się ustalić dwie osoby w opuszczonym budynku na terenie PKP na ul. Pocztowej, jedną osobę w lesie na os. Pustachowa oraz jednego mężczyznę w krzakach przy ul. Sportowej. 

Patrole funkcjonariuszy z pracownikami socjalnymi oraz dzielnicową Policji od początku listopada sprawdzają miejsca bytowania osób bez stałego miejsca zamieszkania. Za każdym razem proponowana jest pomoc, w tym głównie możliwość przewiezienia takiej osoby do schroniska dla bezdomnych na ul. Pocztowej czy na Kawiarach.

Strażnicy miejscy szybko zareagowali na zgłoszenie jednej z mieszkanek bloku na ul. Staszica, która ujawniła mężczyznę błąkającego się na klatce schodowej. Strażnikom udało się przekonać mężczyznę spoza Gniezna aby skorzystał z pomocy i przewieziony został do schroniska.

Pamiętajmy, by reagować na każdy przejaw bezdomności, jeśli zauważymy takie osoby lub mamy przypuszczenie, w którym miejscu mogą koczować, dzwońmy na numery alarmowe Policji nr 112 czy do Straży Miejskiej nr 604-512-000.

źródło: KPP Gniezno, Urząd Miejski

1 komentarz

  • Link do komentarza Henryk wtorek, 23 listopada 2021 09:58 napisane przez Henryk

    A kto uratuje transport medyczny w pogotowiu? W tym tygodniu kierowcy przestają jeździć. Pacjenci będą zmuszeni jeździć taksówkami. Brawo Dyrekcja szpitala. Brawo Starosta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane