Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 listopada 2021 09:33

Policyjny pies doprowadził do złodzieja

 
Policyjny pies doprowadził do złodzieja źródło: KPP Gniezno

Dzięki sprawnym działaniom udało się namierzyć 22-latka, który obrabował jednego z mieszkańców wsi pod Witkowem.

W miniony czwartek 18 listopada po godzinie 5 rano funkcjonariusze otrzymali informację o kradzieży, do jakiej miało dojść na terenie jednej z wsi pod Witkowem. Jak zgłosił poszkodowany, sprawca miał ukraść elektronarzędzia i inny sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu gospodarczym. Stratę wyceniono na 1600 złotych.

Na miejsce przyjechali mundurowi z Witkowa, wezwano także przewodnika z psem z Poznania, który doprowadził funkcjonariuszy do posesji, w której przebywał złodziej. Policjanci zatrzymali 22-letniego sprawcę, który trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Odzyskano również skradzione przedmioty - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Podczas realizacji dalszych czynności z zatrzymanym 22-latkiem okazało się, że ma on na koncie także inne kradzieże - akumulatora z ciągnika rolniczego z terenu gminy Niechanowo o wartości 550 złotych. Dodatkowo 25 października włamał się też do Fiata w Wiekowie, z którego ukradł elektronarzędzia o wartości 1800 złotych. Jak informują policjanci, obecnie trwają czynności zmierzające do ich odzyskania. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.