piątek, 19 listopada 2021 12:00

Ważył o prawie 8 ton za dużo

 
Ważył o prawie 8 ton za dużo źródło: WITD

Drogę powiatową prowadzącą przez Łubowo zapamięta kierowca, którego wielkopolscy inspektorzy ukarali mandatem za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej. Przewoźnikowi grozi nawet 14 tys. złotych kary.

W środę 17 listopada na drodze powiatowej 2200P polski kierowca przewoził ładunek w postaci stacji transformatorowej, złożonej z kilku części: stacji, fundamentu i dachu betonowego oraz transformatora olejowego. Krajowy transport drogowy rzeczy zespołem pojazdów odbywał się na trasie z Włoszczowej do Łubowa, niedaleko Gniezna.

Samochód ciężarowy o trzech osiach wraz z naczepą o czterech osiach został zatrzymany dynamicznie do kontroli. Na wadze pojazd okazał się być o 7,9 t za ciężki, bowiem zamiast 40,0 t ważył 47,9 t, czyli prawie o 20 procent za dużo. Norma długości wynosząca 16,50 m została przekroczona o 1,65 m, czyli o całe 10 procent. Ponadto inspektorzy stwierdzili niebezpieczną usterkę opony w naczepie. Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa na kwotę w sumie 14000 zł. Kierowca został ukarany mandatami w wysokości w sumie 650 zł.

Kierowca usunął stwierdzone nieprawidłowości przez przeładowanie trzech elementów, które przewoził na inny podstawiony zespół pojazdów. Jednak wydano mu zakaz dalszej jazdy ze względu na ujawnioną podczas kontroli niebezpieczną usterkę opony.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Sli piątek, 19 listopada 2021 20:14 napisane przez Sli

    A może droga miała nośność za małą o 8 ton i to zarządcę drogi trzebaby ukarać??? Łatwo karać przewoźników, dużo trudniej i drożej rozwijać sieć dróg przystosowanych także do transportu ciężkiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane