czwartek, 18 listopada 2021 10:00

Zatrzymany lekarz przyjmował łapówki. W domu ukrywał 1,2 mln złotych w gotówce

 

Wracamy do sprawy zatrzymania gnieźnieńskiego lekarza, który pracował w szpitalu "Dziekanka". Dziś więcej szczegółów w sprawie zdradza Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, która prowadziła działania na polecenie Prokuratury Krajowej.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, z wydziału zajmującego się zwalczaniem korupcji, uzyskali jakiś czas temu informacje, że jeden z lekarzy Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie, miał za odpowiednią opłatą umieszczać pacjentów na swoim oddziale, w którym sam było ordynatorem. W tych informacjach były podejrzenia, że może chodzić o osoby skazane przez sąd, które próbowały przez osadzenie w oddziale psychiatrycznym uniknąć odsiadki w więzieniu. Teraz Mariusz Sz. został zatrzymany, a wraz z nimi jeszcze inne osoby.

- Jest podejrzany o przyjmowanie łapówek w zamian za umieszczanie osób skazanych wyrokami sądowymi na oddziale psychiatrycznym. Na wniosek Prokuratury Krajowej mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Do aresztu trafiły także dwie inne osoby - poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy KWP Poznań. Po zweryfikowaniu i potwierdzeniu tych podejrzeń funkcjonariusze skontaktowali się z prokuratorami Prokuratury Krajowej, która wszczęła śledztwo. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych zaplanowano realizację sprawy.

- Kilka dni temu zatrzymano podejrzanego ordynatora. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli 1,2 mln. zł. w gotówce. Zatrzymane zostały także dwie inne osoby zamieszane w proceder - dodaje mł. insp. Andrzej Borowiak. Gotówka znaleziona w domu Mariusza Sz. miała być ukryta w torbach. Jak wynika z ustaleń, proceder trwał od kilku lat, a lekarzowi miał pomagać Andrzej W., który również został zatrzymany. Trzecią osobą jest Jarosław L., który wręczał pieniądze pierwszemu z nich. 

- Mężczyźni usłyszeli zarzuty przyjęcia i udzielania korzyści majątkowych oraz pomocnictwa. Mariusz Sz. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 8 lat więzienia. Wszyscy zatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu - dodał mł. insp. Andrzej Borowiak. 


źródło: Andrzej Borowiak Twitter

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza TOMq_ poniedziałek, 22 listopada 2021 14:26 napisane przez TOMq_

  Zobaczcie Państwo na to... Ok miał 1,2 mln. Ok nikt mu nie zazdrości, ma wiedzę niech zarabia. Zarabia na prywatnej praktyce, w prywatnym szpitalu etc. Ale ON OKRADŁ KAŻDEGO Z NAS, Ci wszyscy byli pewnie przyjmowani w szpitalu na NFZ, obserwacje, żarcie, prąd, woda, jakieś leki, opieka pielęgniarska etc ... Zabawa na całego za NASZĄ kasę ...żeby nie pójść do Wronek, fajnie .... A co do kasy, no niestety, takie czasy ciężko zalegalizować taką kasę, za mało na cypr...

 • Link do komentarza xyz piątek, 19 listopada 2021 20:35 napisane przez xyz

  Swoją drogą, gdyby tylko on jeden miał brudne ręce w służbie zdrowia.....................

 • Link do komentarza Janek piątek, 19 listopada 2021 16:03 napisane przez Janek

  A który lekarz dziś prywatnie nie leczy na terenie szpitala w dzisiejszych czasach za pieniądze można wszystko na Narodowy Fundusz Zdrowia czekamy latami za zabiegiem czy badaniem a prywatnie już za chwilę można wykonać zresztą jako społeczeństwo nauczyliśmy dawac kasę .

 • Link do komentarza Wolontariusz czwartek, 18 listopada 2021 22:53 napisane przez Wolontariusz

  Ciekawe, czy ów arcybogaty lekarz choć złotówkę wrzucił do puszek Ingi, Olgi lub Justyny...? Chore dziewczynki, których życie zależy od serc ludzi, a ten głabał wszystko w haniebnie nieuczciwy sposób do reklamówek. Obrzydliwe to.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 18 listopada 2021 17:09 napisane przez wilk

  Zapewne kolega cieciej osoby w państwie. Zapewne koledzy z kasty obronią i wypuszczą !!! Dlatego ZERO podwyżek pensji dla wszystkich lekarzy od pisiorów !!!

 • Link do komentarza tomek czwartek, 18 listopada 2021 13:47 napisane przez tomek

  koniec eldorado!!!!

 • Link do komentarza hehe czwartek, 18 listopada 2021 12:52 napisane przez hehe

  Kto trzyma w chacie 1,2 mln złotych w torbach? Widać, że zbytnia pewność go zgubiła.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 18 listopada 2021 12:25 napisane przez czytelnik

  No cóż, takiej kasy to na ogół nikt rozsądny nie trzyma w domu! https://wydarzenia.interia.pl/wielkopolskie/news-gniezno-zatrzymano-lekarza-za-lapowki-mial-przyjmowac-przest,nId,5652887

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane